KUTLAMA
Giriş Tarihi : 18-06-2021 15:38   Güncelleme : 18-06-2021 15:38

Başkan İzci’den ‘Babalar Günü’ Mesajı

Hak-İş Konfederasyonu’na bağlı Öz Sağlık-İş Sendikası Adıyaman İl Başkanı Osman İzci, “Babalar Günü” münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan İzci’den ‘Babalar Günü’ Mesajı

Mesajında babaların fedakârlığın ve karşılıksız sevginin simgesi olduğunu belirten Başkan İzci, tüm babaların ve baba adaylarının ‘Babalar Günü’nü kutladı.

“Babalar Günü” dolayısıyla mesaj yayımlayan Öz Sağlık-İş Sendikası Adıyaman İl Başkanı İzci; “Toplumu oluşturan ailenin oluşmasında en önemli görev babalara düşmektedir. Aile, toplumun çekirdeği olduğu kadar, kültürümüzün, değerlerimizin, geleneklerimizin, örflerimizin geleceğe aktarılmasının da güvencesidir. Ailenin temel direği olarak görülen babalar, aile değerlerimizin korunmasında, adalet, paylaşma, sorumluluk, sevgi, saygı, otorite gibi hayati değerlerin kuşaktan kuşağa aktarılmasında belirleyici bir rol üstlenmektedir. Ailesi için her türlü fedakârlığı üstlenen, her türlü çileye göğüs geren, ailesinin mutluluğunu kendi mutluluğu sayan babalar, çocuklarını geleceğe güvenle hazırlamak özveriyle çaba harcamaktadırlar. Bu bakımdan, babaların sadece bu özel günde değil, her zaman gönüllerinin hoş tutulması, babalarımıza karşı sevgi saygı ve vefa duygusunun bir gereğidir. Annelerimiz gibi babalarımızın da hakkını ne yapsak ödeyemeyiz. Bizlerden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen babalarımıza sevgimizi bir gün değil her gün göstermeliyiz. Bu vesileyle başta şehit babaları olmak üzere, tüm babalarımızın ve baba adaylarının bu özel gününü gönülden kutluyorum” dedi.