KUTLAMA
Giriş Tarihi : 04-04-2022 15:57

Başkan Kabaktepe’den Ramazan Ayı Mesajı

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, “On Bir Ayın Sultanı” olarak bilinen mübarek Ramazan ayı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Kabaktepe’den Ramazan Ayı Mesajı

Başkan Kabaktepe mesajında, “On bir ayın sultanı; arındıran bir manevi iklim olan Ramazan-ı Şerif’e kavuştuk. Rahmet ayını, Merhum Sezai Karakoç’un bir sevdanın tesirli ifadesi olarak “Ramazan bir diriliş ayıdır,” sözü ile selamlamıştık.

Çünkü bu söz, bizim için anlamı çok derin bir ifadedir. Biz Kudüs’e, Bosna’ya, İstanbul’a ve hatta gönül kadar uçsuz bucaksız bir coğrafyaya, farklı bir sevdayla bakarız. Ayasofya gibi nişanlarla anlatırız bu sevdayı.

Yıllar süren Ayasofya hikâyesinin de kendine güzel bir son hazırladığına inanmayı, bu yüzden hiç bırakmadık.

Yıllar önce; “Ayasofya’nın avizelerini bu Ramazan’da da ışıtamadık, bunu unutmamalı,” derken biliyorduk, gün gelecek ve Ayasofya’da bir destanın hikâyesi yazılacak. Bekliyordu ve bunu da hepimize hatırlatıyordu.

Yıllar sonra ilk kez bu sene nasip olan Ayasofya’daki teravih namazı, uzun bekleyişlerin en güzel neticesiydi. Tüm azametiyle Ayasofya, ilk teravih gecesinde çok büyük bir diriliş hikâyesiydi. Her birimizin ümidini, heyecanını, imanını yeniden dirilten…

Allah gecelerimizi aydınlatan nice ışıkların farkında olmayı ve şükrünü ödeyebilmeyi nasip etsin bizlere. Tüm insanlar için Türkiye’de yanan ışığı hiç söndürmesin, inandığımız kutlu hedefe adımlarımızı sabit kılsın.

Hepimize nur içinde başlayıp devam eden ve öyle de tamamlanan, ruhumuzda kalıcı tesirler bırakan bir Ramazan ayı diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Bilal KaradağBilal Karadağ