YEREL
Giriş Tarihi : 14-09-2021 22:15   Güncelleme : 14-09-2021 22:15

Başkan Kılınç, Ayrancılar Pazarında

Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Ayrancılar Pazarı’nda başlatılması planlanan çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarından önce incelemelerde bulundu.

Başkan Kılınç, Ayrancılar Pazarında

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Tarihi Çarşısında bulunan Ayrancılar Pazarı’nda başlatılması planlanan çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarından önce incelemelerde bulundu.

Adıyaman Belediyesi tarafından Tarihi Çarşıda sürdürülen restorasyon çalışmalarının devamı niteliğinde olan Ayrancılar Pazarı’nda planlanan çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmaları öncesi pazarı ziyaret eden Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, sorumlulardan bilgi aldı.

Şehrin turizm potansiyelini geliştirmek amacıyla sürdürülen çalışmalardan sonuncusu olacak olan Ayrancılar Pazarı’ndaki düzenleme ve yenileme çalışmaları hakkında kısa bir bilgi veren Başkan Kılınç, “Tarihi Çarşıda bulunan Ayrancılar Pazarı çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmaları öncesi alanda incelemelerde bulunup, teknik personellerdenbilgi aldık. İnşallah yeni düzenlemelerle bu alan ziyaretçilerine şehrimizin kültürünü daha fazla yansıtacak” diye konuştu.

Gerçekleşrilecek olan çalışmalar ile Tarihi Çarşının ve içerisinde bulunan pazarların daha fazla turist tarafından ziyaret edileceğini söyleyen esnaflar ise gayretlerinden ötürü Belediye Başkanı Kılınç’a teşekkür etti.