YEREL
Giriş Tarihi : 25-01-2021 17:00   Güncelleme : 28-01-2021 12:01

Başkan Kılınç, İncelemelerde Bulundu

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Eğriçay alanında yapımı devam eden Millet Bahçesi’ndeki çalışmaları inceleyerek bilgi aldı.

Başkan Kılınç, İncelemelerde Bulundu

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’ın göreve seçilmeden önce vaatleri arasında yer alan projelerden bir tanesi olan Millet Bahçesi’ndeki çalışmalar yeniden hızlandırıldı.

DSİ Genel Müdürlüğü tarafından projenin ilk ayağı olarak kabul edilen altyapı, gölet ve kanal çalışmalarının daha önce tamamlanmasından sonra üst yapı çalışmalarına başlanan Millet Bahçesi’ndeki çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Kılınç, projenin tamamlanmasıyla Adıyaman’ın eşsiz bir esere kavuşacağını dile getirdi.

Adıyaman Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Zeynel Abidin Sağlam ile birlikte yaptığı inceleme sonunda kısa bir değerlendirmende bulunan Başkan Kılınç, “Çevre ve Şehircilik Bakanımız tarafından sürdürülen projenin ilk adımını daha önce atan DSİ, tersip bendlerini yapıp, 2 bin 300 metrelik dere ıslahı ve bir trapez kanalını bitirdi. Bu çalışmalardan sonra Millet Bahçesi için gerçek anlamda çalışmalara başlanıldı. Bundan sonraki süreçte, projemizin içerisinde yer alan amfi tiyatro, seyir terası, çocuk köyü, kır düğün salonu, futbol sahaları, voleybol ve basketbol sahaları, kapalı kadın spor salonu,  tenis kortu, go-kart, paintball, çeşitli bahçe alanları, hasat satış pazarı, interaktif tarım alanı ve konutları, çocuk doğa kampı, planetaryum, 15 Temmuz Anıtı, kültür evi, bungalovlar, macera parkı, yazlık sinema, aquapark, kafeler, etkinlik balkonu ve daha bir çok etkinlik alanları için çalışmalar gerçekleştirilecek. Şimdiden bu önemli proje için emek veren herkese ilim adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.