YEREL
Giriş Tarihi : 10-08-2021 10:10   Güncelleme : 10-08-2021 10:10

Başkan Kılınç, Plent Çalışmalarını İnceledi

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Belediye tarafından Kuruçay alanında kurulan asfalt plenti inşaatını inceledi.

Başkan Kılınç, Plent Çalışmalarını İnceledi

Adıyaman Belediyesi tarafından Kuruçay alanında kurulan asfalt plenti inşaatını inceleyen Belediye Başkanı Kılınç, çalışmaların tamamlanmasıyla Adıyaman’ın artık kendi asfaltını üreteceğini dile getirdi.

Daha az maliyetle daha çok iş yapabilmek için kendi asfalt plentini kuran Adıyaman Beleidyesi, inşaat çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

İl Özel İdaresi ve Karayolları Şube Şefliği’nin Kuruçay Mevkiinde bulunan asfalt tesisi civarındaki 42 dönümlük alanda sürdürülen inşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, tesisin tamamlanmasıyla şehrin en ücra noktalarına kadar ulaşım sorununu çözecek imkana sahip olacaklarını söyleyerek, “Bu yatırımla ilimizin önemli bir sorununu daha çözmüş olacağız” dedi.

Tesisin kısa süre içerisinde hizmete başlamasını planladıklarını da sözlerine ekleyen Başkan Kılınç, tesisle ilgili şu bilgileri verdi: “Bu yatırımla Adıyaman Belediyesi’nin artık kendi asfaltını üreteceği ve asfalt giderinde yüzde 40 civarında kar elde edeceği bir yatırım olacak.”