YEREL
Giriş Tarihi : 31-12-2020 16:19   Güncelleme : 07-01-2021 15:03

Başkan Kılınç TRT GAP Radyosu’na Konuk Oldu

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, TRT GAP Radyosu’na yapımı tamamlanarak hizmete giren Katı Atık Depolama Tesisi hakkında bilgiler verdi.

Başkan Kılınç TRT GAP Radyosu’na Konuk Oldu

TRT GAP Radyosu’na konuk olan Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, kısa süre önce Adıyaman Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak hizmet vermeye başlayan Katı Atık Depolama Tesisi hakkında bilgiler verdi.

Programda yaptığı konuşmada, tek gayelerinin Adıyaman’ı daha yaşanabilir bir şehir haline getirmek olduğunu söyleyen Başkan Kılınç, tesis hakkında şu bilgileri verdi: “İlimizin öncelikli sorunlardan bir tanesi olarak gördüğümüz Katı Atık Depolama Tesisi çevre, çevre sağlığı, imar ve enerji gibi birçok konuda büyük yarar sağlayacak. Tamamlanan tesisimiz sayesinde şehrimiz kötü koku ve görüntüden kurtulacak. Çevremizin daha temiz olacağı gibi kendi elektrik enerjimizi de üreterek belediyemize ek kaynak sağlamış olacağız. Tesisimizde başlangıç olarak günlük 20 megavatlık bir elektrik üretiliyor. Bu da yaklaşık 10 bin hanenin elektriğine karşılık geliyor. İnşallah ileri ki yıllarda fermantasyon tesisinin de devreye girmesi ile bu oran günlük 35 megavata kadar çıkacak. Bu önemli yatırım ilimize hayırlı olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Başkan Kılınç konuşmasının sonunda, kendisine bu imkanı sunan TRT GAP Radyosu ailesine teşekkür etti.