YEREL
Giriş Tarihi : 26-01-2021 16:14   Güncelleme : 29-01-2021 16:16

Başkan Kılınç, Yediyaman Türbesinde

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, türbelere sahip çıkmanın bir vefa borcu olduğunu ifade etti.

Başkan Kılınç, Yediyaman Türbesinde

Adıyaman Belediyesi tarafından çevre düzenlemesi yapılan, Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder’in girişimleriyle işadamı Erdal Yaprak tarafından da türbe binasının onarıldığı Yediyaman Türbesinde incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, türbelere sahip çıkmanın bir vefa borcu olduğunu söyledi.

Adıyaman’ın ismini aldığı ve Cumhuriyet Kapalı Spor Salonu arkasında bulunan Yediyaman Türbesindeki onarım işlemleri tamamlandı.

Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder’in girişimleriyle işadamı Erdal Yaprak tarafından bina tadilatı gerçekleştirilen, Adıyaman Belediyesi tarafından da çevre düzenlemesi yapılan türbede incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, emeği geçenlere teşekkür etti.

İncelemeler sonunda kısa bir değerlendirmede de bulunan Başkan Kılınç, şunları dile getirdi: “Ecdadımızın yadigarı, memleketimizin tapu senedi hükmünde olan türbelerimize sahip çıkmak bir vefa borcudur. Yedi Kardeşler olarak da bilinen türbemizdeki çalışmalarımızda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.”