ZİYARET
Giriş Tarihi : 14-09-2021 22:13   Güncelleme : 14-09-2021 22:13

Başkan Kılınç’a Anlamlı Ziyaret

Adıyaman ve ilçe Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği yöneticileri ile yılın ahisi, 34. Ahilik Haftası münasebetiyle Belediye Başkanı Kılınç’ı ziyaret etti.

Başkan Kılınç’a Anlamlı Ziyaret

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ziya Duranay, S.S. Güney Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Nevzat Başak, Besni Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayati İşitmen, Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Latif Kocaman ve Gerger Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muzaffer Metin ile yılın ahisi, yılın kalfası ve yılın çırağı ile birlikte, 14-20 Eylül tarihleri arasında kutlanacak olan 34. Ahilik Kültürü Haftası kapsamında Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette konuşan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ziya Duranay, Ahilik Haftası hakkında Başkan Kılınç’a bilgi vererek, esnafa vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür etti.

Belediye Başkanı Dr. Süleyman  Kılınç ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Ahilik Haftası münasebetiyle nezaket ziyaretinde bulunan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ziya Duranay’a, Güney Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Nevzat Başak’a, Besni Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayati İşitmen’e, Gölbaşı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Latif Kocaman’a, Gerger Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muzaffer Metin’e, Yılın Ahisi olarak seçilen Besni eşraflarından Dokumacı Mustafa Korkmaz’a, Yılın Kalfası seçilen Adıyaman’dan berber kalfası Serhat Çelik’e ve Yılın Çırağı seçilen Gölbaşı’dan mobilyacı çırağı Tolga Kurt’a yaptıkları ziyaretten doalyı teşekkür ediyor, yılın ahisini, yılın kalfasını ve yılın çırağını tebrik ediyorum. Bugüne ve geleceğimize ışık tutan ahilik geleneğinin yaşatılması ve güler yüzlü meslek erbaplarının yetişmesi dileklerimle, esnaf ve sanatkârlarımızın Ahilik Kültür Haftasının 34.yılını en içten duygularımla kutluyorum” şeklinde konuştu.

Ziyaret sonunda Başkan Kılınç, Yılın Ahisi Dokumacı Mustafa Korkmaz’a, Yılın Kalfası Berber Mehmet Serhat Çelik’e ve Yılın Çırağı Mobilyacı Tolga Kurt’a çeşitli hediyeler takdim etti.