KUTLAMA
Giriş Tarihi : 24-11-2021 00:12   Güncelleme : 24-11-2021 00:12

Başkan Kılınç’tan Öğretmenler Günü Mesajı

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, "Öğretmenler Günü" münasebetiyle yaptığı açıklamada, görevini hakkıyla yapan tüm öğretmenlerin gününü kutladı.

Başkan Kılınç’tan Öğretmenler Günü Mesajı

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.

Başkan Kılınç mesajında, görevini hakkıyla yerine getiren ve geleceğin teminatı olan çocukları yarınlara hazırlayarak önemli bir görev üstlenen tüm öğretmenlerin gününü kutladı.

Öğretmenlerin kutsal ve bir kadar da önemli bir görev üstlendiklerini sözlerine ekleyerek, öğretmenlik mesleğinin önemine dikkat çeken Başkan Kılınç, şunları ifade etti: “Eğitim bir toplumun gelişmesi için en önemli etkenlerden birisidir. Eğitimin de temel taşı öğretmenlerdir. Geleceğin yöneticilerini yetiştiren öğretmenler her devirde büyük saygınlık görmüşlerdir. Hz. Ali (ra)’nin ‘Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum’ sözü de dinimizin öğretmenlerimize gösterdiği saygının en güzel göstergesidir. Gerek ülkemizin gerekse Adıyaman’ımızın en ücra köşesinde fedakârca çalışan ve çocuklarımızı geleceğe hazırlayan öğretmenlerimizin gayretleri her türlü takdire şayandır. Bu özel gün vesilesiyle ilimizin ve ülkemizin dört bir köşesinde görevlerini büyük bir gayret, aşk ve şevkle yerine getiren tüm öğretmenlerimizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyor, tüm eğitim camiasının 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.”