YEREL
Giriş Tarihi : 09-08-2021 12:25   Güncelleme : 09-08-2021 12:25

Başkan Kılınç'tan ‘Su Tasarrufu’ İsteği

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, su tasarrufu gündemiyle köy muhtarlarıyla bir araya geldi.

Başkan Kılınç'tan ‘Su Tasarrufu’ İsteği

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Gürlevik ve Tut İsale Hatlarından su alan köylerin muhtarlarıyla bir araya gelerek, su tasarrufu konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Son günlerde mevsimsel şartlardan dolayı içme suyu kaynaklarında meydana gelen azalmadan dolayı ciddi bir tehditle karşı karşıya kalan Adıyaman’ın bu sorununun önüne geçmek için bir yandan ciddi projeler üzerinde duran Adıyaman Belediyesi, diğer taraftan da halkı su tasarrufu konusunda uyarıyor.

Su sorununun önümüzdeki süreçte dünyanın en büyük sorunlarından bir tanesi haline geleceğinin öngörüldüğünü dile getiren Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Adıyaman olarak bu durumdan en az şekilde etkilenmek için su tasarrufunun önemine dikkat çekti. Bu konuda personelinden şehir merkezinde rutin denetimler gerçekleştirmesi talimatında da bulunan Başkan Kılınç, böylelikle suyu boşa kullanan esnaf ve vatandaşların uyarılarak israfın önüne geçmeyi amaçlıyor.

Köy Muhtarlarından ‘Su Tasarrufu’ İsteği

Benzer bir uyarıyı Adıyaman’ın içme suyu ihtiyacının karşılandığı Gürlevik ve Tut İsale Hatlarından yararlanan köylerin muhtarlarına da yapan Başkan Kılınç, gerçekleştirdiği toplantıda bir araya geldiği muhtarlardan suyu dikkatli kullanmalarını istedi.

Adıyaman Belediyesi Meclis Salonunda Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Mithat Töken, Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Şevket Baybatmaz, Yaylakonak Belde Belediye Başkanı Abuzer Aydın ile Gürlevik ve Tut İsale Hatlarından yararlanan köylerin muhtarları katıldı.

Toplantıda konuşan Başkan Kılınç, katılım gösteren herkesin ortak amacının su sıkıntısını halletmek olduğunu söyleyerek, “Bunun için üzerinde çalıştığımız projelerimizin yanında su tasarrufu sağlamak da çok önemlidir. Bugün muhtarlarımızla bu konuyu görüşmek için bir araya geldik. İnşallah amacına ulaşan bir toplantı olur” dedi.

Toplantıya katılan muhtarlar da sorunlarından bahsederek, su sorunun çözümü için el birliğiyle çalışması gerektiğini ifade etti.