GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-12-2020 14:14   Güncelleme : 04-12-2020 13:18

Bayazay’dan Dev Kampanya!

Türkiye Beyazay Derneği, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde engellilerin eğitimine destek olacak dev bir kampanya imza atacak.

Bayazay’dan Dev Kampanya!

Kurulduğu günden bu yana engellilerin eğitim ve istihdamı yönünde çalışmaları yürüten Türkiye Beyazay Derneği’nin ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, engellilerin eğitimine destek olacak dev bir kampanyaya imza atacak. Kampanya 1 yıl sürecek.

Konu ile ilgili yerel basına açıklamada bulunan Türkiye Beyazay Derneği Adıyaman Şube Başkanı Ayla Pektaş, şu bilgileri aktardı:

“Bugün toplumumuzun %11.6’sına yakın bir kesimini engelliler teşkil etmektedir. Ya doğum ile ya da trafik veya iş kazası sonucu bedende oluşan hasarlar neticesinde kişi engelli kalabiliyor. Engellilerin eğitime erişimi de sıkıntılı olabiliyor çoğu zaman. Bugün basına da yansıyan birçok haberde gördüğümüz gibi ilköğretimde kaynaştırma eğitiminde olan engelli öğrenci; akran zorbalığı ya da velilerin istememesi nedeni ile eğitimlerini yarım bırakmaktadır. Kurulduğumuz günden bu yana engellilerin eğitim ve istihdamı noktasında birçok kampanya ve proje yürüttük.

“Eğitim Her Engeli Aşar”

Derneğimiz, ‘Eğitim Her Engeli Aşar’ın ilk etabında 300 bine yakın engelli öğrencinin eğitim ile buluşmasına destek oldu. ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde başlatacağımız kampanyamız ile de 7104 engelli öğrencimize 10 aylık eğitim bursu, eğitim materyali, barınma noktasında nakdi destek vereceğiz.

Kampanyamıza destek olacak vatandaşlarımız ister cep telefonlarından 7392’ye DESTEK yazarak 5 TL destek verebilecek, ya da kampanya hesabına bağış yapabileceklerdir. Kampanyamız bir yıl sürecek olup en küçük destek bile bir engellimizin eğitim ile buluşmasına katkı sağlayacaktır. Kampanyayla ilgili her türlü ihtiyaç ve bilgilendirme www.beyazay.org.tr sitesinden yapılacak ve yapılan bağışlar takip edilebilecektir” dedi.