YEREL
Giriş Tarihi : 30-03-2021 16:31   Güncelleme : 30-03-2021 16:34

Belediye Kırmızı Çizgisini Çekti!

Adıyaman'da şehir genelinde birçok caddede kırmızı çizgiler çekildi.

Belediye Kırmızı Çizgisini Çekti!

Adıyaman Belediyesi, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun sosyal medya hesabından duyurduğu ‘30 Mart’ta kırmızı çizgimizi çekiyoruz’ paylaşımının ardından birçok caddede kırmızı çizgileri çekti.

Adıyaman Belediyesi, İçişleri Bakanlığı’nın başlattığı ’30 Mart’ta kırmızı çizgimizi çekiyoruz’ kampanyası çerçevesinde caddelere kırmızı çizgi çizerek farkındalık oluşturdu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün sosyal medya hesaplarından aynı anda yapılan ‘30 Mart’ta kırmızı çizgimizi çekiyoruz’ duyurusundan sonra 81 il valiliğe gönderilen resmi yazıda, “Kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermeye dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla 30 Mart’ta kırmızı çizgimizi çekiyoruz” denilmiş ve gereğinin yapılması belirtilmişti. Gönderilen yazı sonrasında Adıyaman Belediyesi şehrin birçok noktasında kırmızı çizgileri çekmeye başladı.

Adıyaman Belediyesi Trafik Amirliği ekipleri gece geç saatlerde gerçekleştirdiği çalışmalarda birçok yaya geçidinde kırmızı çizgiler çekti.