SON DAKİKA
Giriş Tarihi : 14-12-2021 15:01   Güncelleme : 14-12-2021 15:01

Belediye Personeline 7 Bin 750 TL Promosyon

Adana Büyükşehir Belediyesi, Halkbank ile yaptığı anlaşmayla memur, kadrolu işçi ve sözleşmeli memurlara 7 bin 750 lira promosyon verilmesini kararlaştırdı.

Belediye Personeline 7 Bin 750 TL Promosyon

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, promosyon imza töreninde yaptığı konuşmada, çalışana hakkını zamanında vermek, maaşları mümkün olduğunca yüksek tutmak ve promosyondan en üst seviyede yararlanılmasını sağlamak için çaba gösterdiklerini ifade ederek, şunları kaydetti:

”Belediyemizde mali disiplini sağlamaya çalışmamızın nedenleri; çalışanımıza zamanında maaş vermek, maaşı mümkün olduğunca yüksek tutmak ve halkımıza hizmet edebilmektir. Şimdi Halk Bankası bölge yöneticileriyle çok zorlu görüşmeler yaptık. Süreç biraz uzadı ve benim tek amacım çalışanımıza daha yüksek promosyon verilmesini sağlamaktı. 7 bin 750 liraya kadar çıkarabildik. Daha önce bu rakamın 2000 lira olduğu düşünülürse, iyi bir seviyeye çıkardığımızı söyleyebiliriz.” 

Halk Bankası yöneticileri ise Başkan Zeydan Karalar’ın işçisi için mevcut promosyon rakamını alabilmek adına çok uğraş verdiğini, uzun ve zorlu müzakereler sonucu ortaya 7 bin 750 liralık rakamın çıktığını ifade ettiler. Halk Bankası yöneticileri, imzaladıkları maaş protokolleri ve promosyon anlaşmaları içinde şimdiye kadarki en yüksek rakamın, Adana Büyükşehir Belediyesi ile yaptıkları protokolde oluştuğunu belirttiler.

Kaynak: Ajans Bizim