GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-04-2022 10:23

Belediyeciler Sözleşmeyi Halayla Kutladılar

Adana'nın Merkez ilçe Çukurova Belediyesi ile DİSK Genel-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Belediyeciler Sözleşmeyi Halayla Kutladılar

Adana'nın merkez ilçesi Çukurova Belediyesi ile DİSK Genel-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Belediye binasında yapılan törende sözleşmenin imzalanması işçiler tarafından halaylarla kutladı. 

Belediye Başkanı Soner Çetin, işçisiyle memuruyla müdürüyle başkan yardımcısıyla tüm çalışanlarıyla Çukurova Belediyesi’nin büyük bir aile olduğunu belirterek, “Belediyecilik ekip işidir. Tüm çalışanlarımızla el ele vererek, gönül birlikteliği yaparak başarıya ulaşabiliriz” dedi. 

“Dünyaya baktığımız pencereyi hepiniz biliyorsunuz” diyen Çetin, şöyle konuştu:

“Her zaman emekçinin yanında olduk. Şimdi kader bizi öyle bir noktaya getirdi ki bir yandan da işveren konumundayız. Ama nasıl bir işveren? DİSK’in Genel Başkanının ‘Soner Çetin benim yoldaşımdır’ dediği bir işveren. 8 yıl önce görev geldiğimizde yeni bir belediye olmanın zorluklarını yaşadık. Önemli bir borçla teslim aldığımız belediyemizde tasarruf tedbirleriyle işe başladık ve bu konuda taviz vermedik. Tüm amacımız mali disiplini sağlamak ve işçimize en iyi koşulları sağlamaktı. Bugün belediyemizin devede kulak sayılacak bir borcumuz var. 75 milyon borcumuz var. Bu da borç sayılmaz. İnşallah yakın zamanda borcu sıfırlayacağız.” 

Soner Çetin, hiçbir zaman şikayet etmediklerini, bahane üretmediklerini ve mali disiplini sağlayarak projeleri hayata geçirdiklerini anlattı ve bunlardan örnekler verdi.  

DİSK Bölge Temsilcisi ve Genel-İş Sendikası Adana Şube Başkanı Yaşar Gündoğdu da, “Çukurova Belediyesi’nde Sayın Başkanımızla geçmişten bu yana Adana’daki en iyi sözleşmeyi imzalayan sendikayız. Ülkenin içinde bulunduğu çok kötü koşullara rağmen, enflasyonun her geçen gün arttığı bu dönemde emekten yana belediyelerle toplu sözleşme imzalamaya devam ediyoruz. 2 yıllık bir toplu sözleşme. İkinci yıllarda çalışanlarımızı enflasyona karşı koruma altına aldık. Yıl sonu çıkacak enflasyon oranı çalışanlara otomatik olarak yansıyacaktır" dedi.  

Konuşmaların ardından Çetin ve Gündoğdu bin 270 işçiyi kapsayan 2 yıllık sözleşmeyi imza altına aldılar. İmzaların atılmasının ardından Çetin, işçilerle birlikte halay çekti.

Kaynak: Ajans Bizim

Bilal KaradağBilal Karadağ