YEREL
Giriş Tarihi : 31-08-2020 17:08   Güncelleme : 14-11-2020 13:19

Belediyeden Eğitime Tam Destek

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, belediye bünyesinde hizmet veren Abdulhamit Han Kültür Merkezi’ndeki etüt merkezini ziyaret ederek ders çalışan öğrencilerle sohbet etti.

Belediyeden Eğitime Tam Destek

Eğitime büyük önem veren ve her fırsatta gençlere çok kitap okumaları konusunda telkinlerde bulunan Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, belediye bünyesinde hizmet veren Yeni Mahalle’deki Abdulhamit Han Kültür Merkezi’nde oluşturulan etüt merkezini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Yaptığı incelemeler sırasında etüt merkezinden yararlanan öğrencilerle de sohbet eden Başkan Kılınç, öğrencilerden merkezle ilgili görüşlerini alıp, bir istekleri olup-olmadığını sordu. Başkan Kılınç’ı karşılarında gören öğrenciler ise etüt merkezini çok beğendiklerini söyleyerek, kendisine teşekkür etti.

İncelemeler sonunda bir değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Kılınç, okumanın önemine dikkat çekerek, “Geleceğimizin en büyük teminatı kıymetli çocuklarımızdır. Onların kitap okuma alışkanlığı kazanması, kitaba dokunması ve okumaktan zevk alması, kitaplara gereken değeri ve özeni göstermesi oldukça önemlidir. Güçlü ve hedeflerine ulaşan bir Türkiye ancak bu yolla sağlanabilir. Adıyaman Belediyesi olarak biz de bu bilinçle gençlerimize ve çocuklarımıza yönelik bu tür projelere ağırlık veriyoruz ve vermeye de devam edeceğiz” dedi.