YEREL
Giriş Tarihi : 01-11-2021 15:11   Güncelleme : 01-11-2021 15:11

Belediyeden Hayvanseverlere Müjde

Adıyaman Belediyesi, değer verdiği sokak hayvanları için, geçici barınma ve tedavi merkezi kurmak için çalışmalara başladı.

Belediyeden Hayvanseverlere Müjde

Adıyaman Belediyesi, kıymet verdiği “sevimli dostlar” olarak bilinen hayvanların, yaşamlarını güzelleştirecek muhteşem bir esere imza atıyor. Sokak hayvanları geçici barınma ve tedavi merkezi projesini hayata geçiriyor. Sokak hayvanlarına ayrı bir önem veren Adıyaman Belediyesi, Karadağ mevkiinde inşa edeceği sokak hayvanları geçici barınma ve tedavi merkezi için kolları sıvadı. Merkezin kurulması için tahsis edilen bölgenin ulaşımı için şu sıralar yol yapım çalışması yapıyor.  

Çalışmaları yerinde görmek amacıyla bölgeye giden Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç; “Sokak hayvanları geçici barınma ve tedavi merkezi projemizi hayata geçirebilmek amacıyla Karadağ orman bölgesinde tahsisini gerçekleştirdiğimiz alanda yol açma çalışmalarımıza başladık” diyerek, projenin müjdesini verdi.

Başkan Kılınç, sokak hayvanlarına değer veren bir belediye olduklarını belirterek; “Sokak hayvanlarına daha farklı bir yaklaşımla hizmet edecek kurumsal, düzgün, alanında örnek bir proje gerçekleştiriyoruz. Doğayı sevmek ve tüm canlıların ihtiyaçlarını gönüllü olarak karşılamak insan olmanın önemli bir özelliğidir.

Dünya yalnız bizim değildir. Ekolojik sistemin bizler gibi üyeleri olan sokak hayvanlarının yaşam haklarının korunması ve yaşam kalitesinin yükseltilmesi sorumluluklarımızın önemli bir kısmını oluşturmaktadır. Bu nedenledir ki, sokak hayvanlarının rehabilitasyonu kadar, yaşadıkları alanları oluşturmak da yerel yönetimler olarak asli görevlerimiz arasında yer almaktadır” dedi.