YEREL
Giriş Tarihi : 12-06-2022 15:26

Belediyeden 'Turizm Personeli Kursları'

Kayseri Büyükşehir Belediyesi turizm personeli yetiştirme kursları düzenliyor.

Belediyeden 'Turizm Personeli Kursları'

Büyükşehir bünyesinde faaliyetlerini yürüten KAYMEK, hayat boyu öğrenme anlayışıyla her yaştan vatandaşın akademik, kişisel, sosyal, sanatsal ve mesleki gelişimlerine katkı sunmayı sürdürüyor. Bu kapsamda, KAYMEK, 2022 yılı Yaz Döneminde Yaygın Eğitim Kurumları müfredatı çerçevesinde, 46 farklı branşta, 8 farklı tesiste yetişkinlere yönelik kurslar düzenleyecek.

Bu kursların içerisinde büyük bir turizm potansiyeline sahip olan Kayseri’de sektörün nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla “150 Yılda 150 Proje” kapsamında “Turizm Personeli Yetiştirme Kursları” olacak.

KAYMEK’in hem istihdama hem de şehir ve ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla açtığı ‘santralist, ön büro elemanı, rezervasyon elemanı, seyahat işletmeciliği geliştirme ve uyum eğitimi, özel turizm rehberliği’ kursları şehrin turizm sektörüne kalifiye personel yetiştirecek.

4 Temmuz Pazartesi günü KAYMEK Akademi Tesisi’nde açılacak olan Turizm Personeli Yetiştirme Kursları’nın kayıtları başladı.

Ücretsiz olarak hizmet veren KAYMEK kurslarına kayıt için vatandaşların www.kaymekonline.com adresini ziyaret etmesi yeterli olacak.

Kaynak: Ajans Bizim

Bilal KaradağBilal Karadağ