YEREL
Giriş Tarihi : 29-04-2022 16:18

Belediyelerden Bayram Temizliği

Yozgat’ta belediyeler bayram öncesinde temizlik çalışmalarına hız verdi.

Belediyelerden Bayram Temizliği

Bayram öncesinde belediyeler temizlik için harekete geçerek, camiler, mezarlıklar, park ve bahçelerde temizlik ve düzenleme çalışmaları yapılıyor.

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, hem bayram hem de bahar temizliği ile düzenleme çalışmasını başlattıklarını, bayramda halkın kullanacağı mekanların, alanların temizliğine öncelik verdiklerini söyledi. Köse, ‘’Şehrimize bahar geldi. Park ve bahçe çalışmaları, Peyzaj ve Çiçek dikimi, Bayram öncesi cami temizliği, yol ve kaldırım temizliği, yol yapım ve tamir çalışmalarımız devam etmektedir’’ dedi. Çayıralan Belediye Başkanı Ömer Codar, İlçe mezarlığında bayram öncesi gerekli temizlik ve bakım çalışmalarını tamamladıklarını söyledi. 

Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, Ramazan Bayramı öncesinde camilerde temizlik çalışması yapılarak, bayrama hazır hale getirdikleri bilgisini verdi. Açıkel, ‘’Hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte ilçemizde bulunan çocuk parkları ve aile dinlenme yerlerini bakıma aldık ve bahar temizliğine de başladık’’ diye konuştu.

Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz, Ramazan bayramı öncesi ilçe merkezinde bulunan cadde ve sokakların itfaiye ekipleri tarafından yıkandığı bilgisini verdi. Cadde ve sokakların yıkama işlemlerinin yıl içinde belli aralıklarla devam edeceğini belirten Başkan Yılmaz, yıkamaların gece saatlerinde yapıldığının altını çizdi. Yılmaz, ‘’Kış ayında kirlenen ana cadde ve sokaklarımızı ekiplerimiz mesai gözetmeksizin gece gündüz var gücümüzle temizlemektedirler. Ekiplerimiz Ramazan Bayramı nedeniyle cadde sokakları tazikli suyla yıkadılar. Temizlik çalışmalarımız yılın 365 günü devam edecektir. Cadde ve sokaklarımızın yıkama işlemleri ara ara ekiplerimiz tarafından yapılacaktır’’ ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ajans Bizim

Bilal KaradağBilal Karadağ