SPOR
Giriş Tarihi : 22-03-2021 12:46   Güncelleme : 22-03-2021 12:46

Belk’in Tek Hedefi 1. Lig

Gaziantepli başarılı kaleci Mustafa Belk, gösterdiği performansla seyircilerin ilgi odağı olurken, 1. lig takımlarından kendisine gelecek teklifleri bekliyor.

Belk’in Tek Hedefi 1. Lig

Tek hedefi büyük bir takımda forma giymek olan deneyimli sporcu Mustafa Belk, amacına ulaşmak için gecesini gündüzüne katıyor.

1992 yılında Gaziantep ilinde doğan Mustafa Belk, futbola küçük yaşlardan itibaren hevesi olduğunu ifade ederek; “Futbola hayatıma ilk olarak şuanki ismi Gaziantep Anadolu Spor olan Sakıcı İnşaat Şenyurt Spor’da başladım. Daha sonra Sakıcı İnşaat Spor’da şampiyonluk yaşadım. İlerleyen sürelerde play of baş liginde Hatay Dörtyol Spor’a transfer oldum. Orada güzel bir sezon geçirip, sezonu 2’incilikle bitirdik. Bir gün kamptayken Süper Lig Gaziantep Spor’dan hocalarım beni keşfettiler ve transfer etmek istediler. O sıralarda tüm ulusal basın adımdan söz etmeye başladı. Birkaç ulusal basına konuk oldum. Sağlık kontrolü sonrası takımla 150 bin Euro’ya anlaştım. Takım son anda küme düşme durumuna girince transferim iptal oldu. Transferime iki gün kala Birecik Belediye Spor’a imza attım. Orada da bir şampiyonluğu yaşadım. Gazişehir Futbol Kulübü 1. ligdeydi. Takım yöneticileri beni transfer etmek istediler. Takım yöneticileri ile imza atarak anlaştım. Bu takımda kendimi geliştirerek, Aydın’ın takımı olan Didim Sporla anlaşarak imzamı attım. O süre zarfında başarılı bir sezon geçirerek, 2. ligde en az gol yiyen kalecisi olarak listede yerimi aldım. Yeni sezonda formasını giyip şans bulacağım bir takımda futbol hayatımı devam etmek istiyorum. Hocalarımdan ve kulüp başkanlarımızdan gelecek teklifleri bekliyorum” dedi.

Haber: Ömer Karakuş