SON DAKİKA
Giriş Tarihi : 23-03-2022 10:43

Bıçaklı Saldırı: 4 Ölü, 2 Ağır Yaralı

Açık hava alışveriş merkezinde düzenlenen saldırıda 3 kadın ve 1 erkek hayatını kaybetti. Saldırganı, silahlı bir otobüs şoförü vurarak öldürdü.

Bıçaklı Saldırı: 4 Ölü, 2 Ağır Yaralı

İsrail'in güneyindeki Beerşeba kentindeki bir açık hava alışveriş merkezine yapılan bıçaklı saldırıda 4 kişinin öldüğü ve 2 kişinin yaralandığı bildirildi. Saldırgan vurularak öldürüldü.  

Polise göre, saldırgan önce güney şehirdeki bir benzin istasyonunda bir kadını bıçaklayarak öldürdü. Daha sonra arabasına bindi ve bisikletli bir kişiye çarptı. Saldırgan  sonra tekrar arabadan inip alışveriş merkezinde birkaç kişiyi bıçakladı.

Saldırgan bir otobüs şoförü tarafından vurularak öldürüldü.

Magen David Adom sağlık görevlileri, 40 yaşındaki İsrailli bir kadının bıçaklandıktan sonra olay yerinde öldüğünü, diğer kurbanların kaldırıldıkları hastanede öldüğü kaydedildi. Saldırıda yaralanan 2 kişinin durumunun ciddi ancak stabil olduğu belirtildi.  

Filistin medyası, saldırganın Negev'deki Bedevi kasabası Hura'dan eski bir terör mahkumu olan 34 yaşındaki Muhammad Galib Ebu el-Kian olduğunu belirledi. Olay yerinde aldığı yaralardan ölen Ebu el-Kian'ın, Suriye'deki köktendinci IŞİD grubuna katılmayı planlamaktan 4 yıl hapis yattığı kaydedildi.

Hamas örgütü, "işgal altındaki Beerşeba'daki kahramanca operasyonun yürütücüsünü selamladığını" belirterek, bıçaklı saldırıyı övdü, ancak saldırganı örgüt üyesi olarak kabul etmedi.

Bugünkü saldırı, 2 teröristin Tel Aviv'deki Sarona Pazarı'na ateş açarak 4 kişiyi öldürüp 16 kişiyi yaraladığı Haziran 2016'dan bu yana İsrailli sivillere yönelik en kanlı saldırı oldu.

Kaynak: Ajans Bizim

Bilal KaradağBilal Karadağ