SİYASET
Giriş Tarihi : 24-08-2020 11:29   Güncelleme : 26-08-2020 10:48

Binzet’ten 6. Bölge Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet, Adıyaman’ın 6. bölge teşvikine dâhil edilmesiyle alakalı açıklama yaptı.

Binzet’ten 6. Bölge Açıklaması

Konuşmasına, emeği geçenlere teşekkür ederek başlayan CHP İl Başkanı Binzet, “Saygıdeğer Adıyamanlılar, yıllardır verilen mücadele sonucu 6. Bölge isteğimiz 20 Ağustos itibariyle Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiş bulunmaktadır. Bu konuda emeği geçen herkese en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Binzet; “Ancak bununla birlikte Adıyaman milletvekilimiz Sayın Abdurrahman Tutdere’nin gazi mecliste, il örgütlerimizle ile birlikte Cumhuriyet Halk Partisi örgütünün muhalefet ve katkılarının yok sayılması kabul edilebilir değildir. Yıllardır süregelen teşvik sorununun yapılan yatırımlarda adaletsiz bir şekilde uçurumlar yaratan ve komşu illerle olan aranın kapanamayacağını bilen ve bu konuda 18 yıldır hiçbir adım atmayan veya atamayan iktidarda bulunan AKP hükümetinin temsilcilerinin her zaman olduğu gibi müjde olarak lanse etmesi çok geç kalınmış bir hakkın teslimi olarak görülmektedir.

Bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu müjdeyi verenlerden Organize Sanayi Bölgesi’nde devlet destekli yatırımların olmasını ve Adıyaman’daki sanayinin de bölgede bulunan çevre illerin sanayisi gibi lokomotif bir duruma gelmesini talep ediyor bu konudaki tüm adımları en ince ayrıntısına kadar takip edeceğimizi belirtiyoruz.

Biz de Cumhuriyet Halk Partisi olarak liyakatli arkadaşlarımızla üretim ve proje anlamında Adıyaman’ımıza yakışır bir şekilde şehrimizin kalkınması adına elimizi taşın altına koymaktan kaçmayacağımızı belirtir, bu konuda projeler üretmeye talip olduğumuzu da tüm Adıyaman halkına ve kamuoyuna bildiriyoruz.

Yıllardır beklenilen 6. Bölge teşvik yatırımını 18 yıldır en üst biçimde oy ve 4 milletvekili alan AKP’nin değil, yıllardır bu konuda etkin muhalefet yapıp şehrimizin kalkınması adına siyasi ve kişisel rant gözetmeksizin mücadele eden sivil toplum kuruluşları, esnaf ve sanatkarları odaları ile etkili kamuoyu oluşmasını sağlayan Cumhuriyet Halk Partisi’nindir. Bu anlamda emeği geçen herkese teşekkür eder, çok gecikmiş olan ve aradaki kapanmayacak kadar büyük olan zaman kaybının biraz bile olsun lehimize dönmesini umarız” şeklinde konuştu.