YEREL
Giriş Tarihi : 25-11-2020 10:49   Güncelleme : 30-11-2020 15:44

Borçlara Yapılandırma Fırsatı

Adıyaman Belediyesi yetkilileri, belediyeye olan borçların yapılandırma kapsamına girdiğini müjdeledi.

Borçlara Yapılandırma Fırsatı

Vergi ve cezalara yapılandırma getiren düzenlemenin Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmesi üzerine, açıklamada bulunan Adıyaman Belediyesi yetkilileri, belediyeye olan borçların yapılandırma kapsamına girdiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile yayımlanan Resmi Gazetedeki karara göre, vergi ve prim borcu yapılandırması yürürlüğe girdi. Bu kapsamda; vergi, prim borçları, köprü ve trafik cezaları yeniden yapılandırılacak. Vatandaşlar borçlarını 18 taksitle ödeyebilecek.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Adıyaman Belediyesi yetkilileri, belediyeye olan borçların da yapılandırma kapsamına girdiğini müjdeledi.

Yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi: “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan ve önceki gün Resmi Gazetede yayımlanan vergi ve prim borcu yapılandırması kapsamında belediyeye olan borçlara da yapılandırma fırsatı geldiğini belirtmek istiyoruz. Bu kapsamda, 31 Ağustos 2020 tarihinden önceki borçları kapsayan yapılandırmadan yararlanmak isteyen vatandaşlarımız, en geç 31 Aralık 2020 tarihine kadar başvuruda bulunarak, belediyemize olan su, emlak, ilan-reklam, çevre temizlik, kira ve idari borçlarını yapılandırabilecekler.”