GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-11-2020 10:47   Güncelleme : 30-11-2020 15:17

Bozkurt İsmi Yaşatılsın Talebi

Kâhta Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Mustafa İşeri, Eğitimci-Gazeteci Hacı Bozkurt’un isminin Kâhta Öğretmenevi’ne verilmesini talep etti.

Bozkurt İsmi Yaşatılsın Talebi

Kâhta Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti (KGY Cemiyeti) Başkanı Mustafa İşeri, Kâhta Kaymakamı Abdil Koç’u ziyaret ederek, Eğitimci-Gazeteci Hacı Bozkurt’un isminin Kâhta Öğretmenevi’ne verilmesi talebinde bulundu.  

KGY Cemiyeti Başkanı Mustafa İşeri, beraberinde yönetim kurulu üyeleri ile birlikte, Kâhta Kaymakamı Abdil Koç’u ziyaret ederek, yakın zamanda koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Eğitimci-Gazeteci Hacı Bozkurt’un isminin yaşatılması amacıyla Kâhta Öğretmenevi’nin isimi Hacı Bozkurt Öğretmenevi olmasını talep etti.

Ziyarette konuşan Başkan İşeri, merhum Hacı Bozkurt’un, Kâhta’ya öğretmenevinin kazandırılması başta olmak üzere, ilçeye yapılan birçok yatırımda gazeteci kimliği dolayısıyla büyük katkılar sağladığını belirterek, “Memleketimize fayda sağlama anlamında önemli katkıları olan merhum Hacı Bozkurt, eğitimci kimliğinin yanı sıra iyi bir gazeteci idi. Yıllar önce merhumun girişimleri ile ilçemiz Türkiye’de eşi benzerine az rastlanan modern bir öğretmenevine kavuşmuştu. Onun güzel hatırasının yaşatılmasıyla ilgili olarak atılacak olan böyle güzel adımların, aynı zamanda da memleketimizde yetişen örnek şahsiyetlere verilen vefanın bir gereğidir. Hemşerilerimizin de bu konuda hemfikir olacağı kanaatindeyiz. Bu talebimizi değerlendirmenizi rica ediyoruz.” dedi.

Kâhta Kaymakamı Abdil Koç ise, "Göreve yeni başlamam dolayısıyla kendisini tanıma fırsatım olmadı. Merhuma Allah’tan rahmet diliyorum, mekânı cennet olsun. Milli Eğitim Bakanlığımızın kurumlara ad verme konusunda ise bazı yönetmelik hükümleri var. İlçemiz öğretmenevine isminin verilmesi talebinizi ilgili makamlara arz ederiz. Değerlendirme yapılır. Olumlu karşılanırsa biz de üzerimize düşeni yapar, gerekli adımları atarız.” ifadelerini kullandı.