KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 01-07-2021 19:26   Güncelleme : 01-07-2021 19:49

Bu Kez “Başının Belasıyam” Dedi

Adıyamanlı Türk Halk Müziği Sanatçısı Mahmut Karadağ, bu kez “Başının Belasıyam” adlı parçayla müzikseverlerin karşısına çıktı.

Bu Kez “Başının Belasıyam” Dedi

Daha önce okuduğu “La Ne Xoştı Eskiden” isimli türküyle yediden yetmiş yediye herkesin gönlünü fetheden Adıyamanlı kadife sesli sanatçı Mahmut Karadağ, son günlerde “Başının Belasıyam” adlı parçayla yeniden gündeme oturdu.

Söz yazarlığını Besnili Burhan Onur’un yaptığı “Başının Belasıyam” adlı türküyü okuyarak yeniden müzikseverlerin gönlüne hitabeden ses sanatçısı Karadağ, aynı parçaya bir de klip yaptı.

Yönetmenliğini Şafak Bozacığlu’nun üstlendiği klibin çekimleri, Kayseri’nin Talas ilçesinin tarihi Osmanlı Sokağı’nda yapıldı. Hicaz makamında seslendirilen hareketli parçanın klibinde ise, Kayseri halk oyunları ekibi eşlik etti.

Adıyaman’da uzun zamandır Türk Halk Müziği dalında isim yapan, okuduğu her parçayla müzikseverlerin yoğun ilgi ve alakasıyla karşılaşan ses sanatçısı Mahmut Karadağ, Türk Halk Müziği’ne olan bağlılığını şöyle anlatıyor:

“Kendimi bildim bileli içimde sönmeden yanan bir ateş, bir aşk. Onsuz hiç yaşamadım ve sanırım ölene kadar da müzik olmadan yaşamayacağım. Türk Halk Müziği konusunda bildiklerimi imkânlarım ölçüsünde nesilden nesile aktarmak en büyük isteğim ve uğraşım olacaktır.

Halk müziğiyle ve halk oyunlarıyla küçük yaşlardan itibaren ilgilenmeye başladım. Okul korolarından başlayarak, daha sonra konservatuar eğitimine başladım. Adıyaman’ımızın kültürel değerlerini gelecek nesillere aktarmak amacıyla, Adıyaman Belediyesi Konservatuarı’nın kurulma aşamasında bulundum.

Bu vesileyle her daim bana desteğini esirgemeyen tüm hemşehrilerime, değerli basın mensubu ağabeylerime, kısacası herkese sonsuz teşekkür ediyorum.” 

Haber: Adıyaman Manşet