GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-04-2021 18:21   Güncelleme : 12-04-2021 10:18

Bu Yıl Etkinlikler Sosyal Medyada

Adıyaman Belediyesi pandemiye rağmen ramazan ayını dolu dolu geçirecek.

Bu Yıl Etkinlikler Sosyal Medyada

Her yıl ramazan ayında düzenlediği etkinliklerle Adıyamanlılara unutulmaz günler yaşatan Adıyaman Belediyesi, geleneksel hale getirdiği etkinliklerini bu yıl pandemiden dolayı sosyal medya aracılığıyla takipçilerine sunacak.

Her yıl düzenlediği birbirinden güzel etkinliklerle 11 Ayın Sultanı Ramazan Ayı’nın Adıyaman’da dolu dolu geçmesini sağlayan Adıyaman Belediyesi, bu yıl pandemiden dolayı açık havada gerçekleştiremeyeceği etkinliklerini sosyal medya yoluyla takipçilerine sunacak. Adıyaman Belediyesi tarafından günün büyük bir bölümüne yayılan ve herkes için düşünülen etkinlikler Ramazan Ayı boyunca devam edecek.

Adıyaman Belediyesi’nin Facebook, Twitter, YouTube ve Instagram hesaplarından yayınlanacak olan etkinliklerle ilgili bilgi veren yetkililer, Ramazan Ayı boyunca günün farklı saatlerinde yayınlanacak olan programlar hakkında şu bilgileri verdi: “Her gün hatim programı, 12 bölümlük yemek programı, her gün iftar saati öncesi sokak röportajları ve belirli akşamlarda teravih namazı sonrası ilahi dinletisi, sohbet ve söyleşilerin yer alacağı Ramazan etkinliklerimizi tüm vatandaşlarımız sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilir.”

Başkan Kılınç'tan Ramazan Ayı Mesajı

Amaçlarının, pandemi sürecine rağmen Ramazan Ayı’nın manevi havasını bir nebze olsun tattırmak olduğunu söyleyen Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç ise tüm İslam âleminin mübarek Ramazan Ayı’nı kutlayarak başladığı konuşmasında, “Başta hemşerilerim olmak üzere tüm İslam âleminin Ramazan Ayı’nı tebrik ediyorum. 11 ayın sultanı Ramazan Ayı’nı bu yıl da pandemi gölgesinde geçirmek zorunda kalmanın üzüntüsünü yaşıyoruz. Ama her şeye rağmen Ramazan Ayı’nın en güzel şekilde eda edilmesi için Adıyaman Belediyesi olarak biz gerekli hazırlıklarımızı yaptık. Ramazan ayının manevi havasını tattırmak için Ramazan Ayı boyunca her gün belediyemizin sosyal medya hesaplarından bir birinden güzel programlar yayınlanacak. Tüm hemşerilerimi bu güzel programları takip etmeye davet ediyorum. İnşallah önümüzdeki yıl Ramazan Ayı’nı tıpkı geçmiş yıllarda olduğu gibi yine kalabalık ve canlı programlarla kutlayıp, Ramazan Ayı’nın en büyük özelliği olan toplu iftarlarda buluşarak eda ederiz. Ancak bunun için bu süreçte Sağlık Bakanlığımız tarafından belirlenen kurallara uymaya önem göstermemiz gerekiyor. Aksi halde o eski Ramazanlar sadece anılarımızda kalır” dedi.