DÜNYA
Giriş Tarihi : 31-05-2021 18:44   Güncelleme : 01-06-2021 09:02

Büyükelçi Ölü Bulundu!!!!

Büyükelçi, oğluyla birlikte tatil geçirdiği Koh Lipe adasında kaldığı otelin odasına ölü bulundu. Polis, diplomatın oğlunu ve başka kişileri sorgulamaya aldı.

Büyükelçi Ölü Bulundu!!!!

Ukrayna’nın Tayland Büyükelçisi, oğluyla tatilini geçirmekte olduğu ülkenin güneyindeki tatil merkezi Koh Lipe adasında ölü bulundu.

Polis yetkilileri, 45 yaşındaki diplomat Andrii Beşta’nın ölüm sebebinin henüz bilinmediğini bildirdi. Beşta, 2016 yılında Tayland’a Büyükelçi olarak atanmıştı.

Tayland polisi, Büyükelçinin Pazar sabah 05.30 sularında ölü olarak Koh Lipe’de kaldığı otelin odasında ölü bulunduğunu duyurdu.  Polis yetkilileri, soruşturmadan elde edilen ilk bilgilere göre herhangi bir saldırı ya da şiddet belirtisi bulunmadığı kaydetti. Polis, babasıyla aynı odada kalan oğlu Ostap’ı sorgulamaya aldı.

Yetkililer, Ostap’ın verdiği bilgiye göre Büyükelçinin bir gece önce 23.00 sularında uyuduğunu ve sabah saat 04.30 civarında uyanarak kusmaya başladığını ve başka kişilerin de sorguya çekildiğini belirtti.

Andrii Beşta’nın cansız bedeni otopsi için yerel bir hastaneye götürüldü. Polis, cenazenin daha sonra soruşturmanın derinleştirilmesi için başkent Bangkok’a nakledecek.

Ukraynalı diplomat, meslek hayatının 10 yılını Tayland’da geçirmişti. 2007 yılında Büyükelçilik danışması olarak atatan Beşta, 2011’de Büyükelçilik Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmış, son olarak da 2016’da Büyükelçi olmuştu. 

Kaynak: Ajans Bizim