KUTLAMA
Giriş Tarihi : 03-10-2021 14:44   Güncelleme : 03-10-2021 14:44

Camiler ve Din Görevlileri Haftası Mesajı

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, 1-7 Ekim tarihlerinde kutlanan “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” münasebeti ile bir kutlama mesajı yayımladı

Camiler ve Din Görevlileri Haftası Mesajı

Başkan Kılınç, mesajında; “Camilerimiz, insanların ortak bir yerde buluştuğu, kardeşlik duyguların, hoşgörü anlayışının, birbirimize olan sevginin güçlendiği kutsal yerlerdir.

Toplum olarak birbirimize sıkıca bağlanmanın, kenetlenmenin en önemli kaynağı olan camilerimizde hizmet veren din görevlilerimiz, toplum hayatında büyük bir önem arz etmektedir.

Mihrapları imamsız, minberleri hatipsiz, minareleri ezansız bırakmayan din görevlilerimiz; sadece ezan okumak ve namaz kıldırmakla yetinmeyip, toplumda din ve sosyal hizmet gönüllüleri olarak çalışarak, çevresindeki insanların derdiyle dertlenip, toplumu doğru yola yönlendirerek, milletimize imanlı bir nesil yetiştirmek için de elinden gelen gayretleri göstermektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın milletimize hayırlı olmasını temenni ediyor, tüm cami ve din görevlilerimizin haftasını kutlayarak, sağlık ve mutluluklar diliyorum.”