GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-03-2021 16:29   Güncelleme : 19-03-2021 10:19

Çelik’ten 18 Mart Mesajı.

Adıyaman Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fehmi Çelik, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106'ıncı yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Çelik’ten 18 Mart Mesajı.

İl Müdürü Çelik mesajında; “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106'ıncı yıl dönümünü büyük bir gururla idrak ediyoruz. Aziz Şehitlerimizi şükranla ve rahmetle yad ediyorum.

Çanakkale, 20. asrın en güçlü ordularını dize getiren, cihana meydanı dar eden, tarihin akışını değiştiren şanlı milletimizin yazdığı bir destandır.  Çanakkale, tarihi şanlı zaferlerle dolu milletimizin küllerinden yeniden doğduğu, birlik ve beraberlik ruhunu abideleştirdiği topraktır.

Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY’un

“Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş asker! 

Gökten ecdâd inerek öpse o pâk alnı değer.

Ne büyüksün ki kanın kurtarıyor Tevhîd'i...

Bedr'in arslanları ancak, bu kadar şanlı idi”

Dizesiyle ifade ettiği vatan evlatlarımızın iman, azim ve vatan sevgisiyle kazandığı bu zafer “Çanakkale Geçilmez” sözünü tarihe nakşettiği zaferdir. Çanakkale’de yakılan meşale, istiklal mücadelemizde, 15 Temmuz destanının yazılmasında ve vatan topraklarımıza göz diken mihraklara karşı gerçekleştirdiğimiz harekatlarda yolumuzu aydınlatmaktadır. Çanakkale şehitlerinin torunları olarak, istiklalimizden, istikbalimizden ve özgürlüğümüzden hiçbir şekilde taviz vermeyeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin 106. yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan olarak emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm şehitlerimizi, Gazilerimizi ve tüm kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyorum.

Ruhları şad, mekânları cennet olsun” dedi.