YEREL
Giriş Tarihi : 31-03-2021 17:26   Güncelleme : 31-03-2021 17:26

Çevreci Bir Uygulama Daha

Adıyaman’da tekstil atıkları geri dönüşümle yeniden kazandırılacak.

Çevreci Bir Uygulama Daha

Hayata geçirdiği çevreci projelerle takdir toplayan Adıyaman Belediyesi, yeni bir uygulamayı daha hizmete koyarak, eski tekstil ürünlerinin yeniden dönüştürülebilmesi için şehrin 156 noktasına Tekstil Atık Kumbarası yerleştirdi.

Son dönemde hayata geçirdiği çevreci projelerle ‘Temiz bir Adıyaman’ hedefine hızlı adımlarla ilerleyen Adıyaman Belediyesi, kullanılmayan giysi, ayakkabı ve diğer tekstil atıklarının geri dönüşüm yoluyla yeniden kazandırılması için şehrin 156 noktasına Tekstil Atık Kumbarası yerleştirdi.

Orijinal Geri Dönüşüm firması ile imzalanan protokol ile hayata geçirilen proje hakkında bilgi veren yetkililer, hedeflerinin sıfır atık olduğunu dile getirerek, “Adıyaman Belediyesi olarak hayata geçirdiğimiz çevreci projelerle şehrimizi örnek bir il haline getirdik. Tıpkı Katı Atık Depolama Tesisi ve diğer çalışmalarımız gibi tekstil atıkları için de kolları sıvayarak, ilimizde tekstil atıklarının toplanarak yeniden dönüştürülmesi için şehir genelinde belirlenen 156 noktaya kumbara yerleştirdik. İnşallah bu çevreci projelerle hem doğayı koruyacağız, hem de çocuklarımızın çevre ve geri dönüşüm bilinciyle erken yaşta tanışmasını sağlayacağız” şeklinde konuştu.

Yetkililer ayrıca vatandaşlardan kullanılmış giysi, kemer, çanta ve ayakkabı gibi tekstil atıklarını şehrin birçok noktasına kurulan kumbaralara atarak geri döşüm yoluyla yeniden dönüştürülmesine katkı sunmalarını istedi.