SİYASET
Giriş Tarihi : 16-09-2020 16:54   Güncelleme : 23-09-2020 17:20

“CHP Atatürk’ün Partisi Olmaktan Çıkmıştır”

Yeni Dünya Partisi Genel Başkanı Emanullah Gündüz, Ankara'da yaptığı video açıklamada, Canan Kaftancıoğlu ve CHP ile ilgili konuştu.

“CHP Atatürk’ün Partisi Olmaktan Çıkmıştır”

Genel Başkan Emanullah Gündüz, Canan Kaftancıoğlu'na teşekkür ederek CHP'nin Atatürk'ün partisi olmaktan çıktığını söyledi. Gündüz şunları kayda geçirdi:

“Canan Kaftancıoğlu hanıma teşekkür ediyorum, çünkü bizim iki yıldır söylediğimiz ‘CHP Atatürk'ün Partisi olmaktan çıkmıştır’ iddiamızı doğrulamıştır. Kaftancıoğlu, Atatürkçü değil marjinal sol orijinden gelen anarşist ruhlu biri. Ama CHP gibi Atatürk ile yatıp kalkan ve Atatürk'ten başka siyaset argümanı olmayan bir partide ‘ben Atatürk demiyorum’ demek cesaret isteyen bir durum. Kaftancıoğlu geldiği marjinal sol siyasi karakterini omurgalı şekilde ortaya koymuştur bu takdir edilesidir. Anlaşılan Canan Hanım sadece domuz değil arada yürek de yemektedir. CHP Deniz Baykal sonrası bir proje partisi olmuştur. Genel Başkanı PKK sempatizanıdır ve son zamanlarda sağcı adaylar ve oylarla yerelde ilerlemiştir, ama bu CHP'nin başarısı değildir. CHP'de Kemalizm tasfiye ediliyor, çünkü CHP'yi dizayn eden siyaset mühendisleri Atatürkçülük ile iktidar olamayacaklarını gördüler, halkın CHP ismine bile alerjisinin olduğunu biliyorlar. O yüzden bu proje partisi olan CHP, ilerde isim değişikliğine giderse bize süpriz olmaz" dedi.