SİYASET
Giriş Tarihi : 04-09-2021 23:52   Güncelleme : 04-09-2021 23:52

''CHP siyaset kurumunu içerden çökertiyor''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: ''CHP bir Truva atı misali siyaset kurumunu içerden çökertmeye çalışıyor.''

''CHP siyaset kurumunu içerden çökertiyor''

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''Daha önceki antidemokratik müdahalelerde olduğu gibi CHP bir Truva atı misali siyaset kurumunu içerden çökertmeye çalışıyor'' dedi. 

Erdoğan, AK Parti Rize Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı’na katıldı. Partinin kuruluşunun 20. yıl dönümünün geride bırakıldığını belirten Erdoğan, bu süreçte nelerle karşılaşıldığını parti emektarlarının çok iyi bildiğini söyledi. Erdoğan, şöyle konuştu:

''Gazete kupürleri üzerinden partimizi kapatmaya kalktılar. Cumhurbaşkanı seçmemizi engellemek için 367 garabetini ortaya attılar. Cumhuriyet mitingleri adı altında alenen darbe çağrısı yaptılar. Terör örgütlerini üzerimize salarak ülkemizi kaosa sürüklemeye çalıştılar. Gezi olaylarında sokak terörüyle insanımızı birbirine düşürmek istediler. 17-25 Aralık’ta emniyet yargı teşkilatları, 15 Temmuz’da ordumuz içindeki hainleri harekete geçirerek darbe yapmaya kalktılar. Ekonomimize yönelik operasyonlardan çukur eylemlerine kadar envaiçeşit saldırıyla karşı karşıya kaldık.”

Bu yaşananların hepsinin üstesinden geldiklerini anlatan Erdoğan, şöyle devam etti:

“Gezi olayları sırasında polisimize kurşun sıkanları, caddeleri yakıp yıkan vandalları, esnafın malını mülkünü yağmalayan çapulcuları baş tacı edenleri gördük. Millî iradeye özellikle yönelik bürokratik darbe girişiminde meclis kürsüsünü FETÖ’nün iftiralarına tahsis eden, miting meydanlarında FETÖ’cü alçakların gönüllü avukatlığını yapanları gördük. Çukur eylemlerinde bölücü örgütün şehir eşkıyalarına ‘arkadaşlar’ diyerek adeta teröriste canlı kalkan olanları gördük. Kimdi bu? Ana muhalefetin başı. 15 Temmuz gecesi tankların tepesine çıkmak yerine tankların arasından sıvışanları, kontrollü darbe iftirasıyla milletin şanlı zaferine çamur atanları gördük. Kimdi bu? Ana muhalefetin başındaki Bay Kemal.''

Ekonomiyi sendeletmek için yurt dışındaki Türkiye’yi şikayet edenler olduğunu anlatan Erdoğan, “Otel lobilerinde gizli saklı bir şekilde IMF komiserleriyle pazarlık yapanları gördük. Kimdi bu? Aynı şekilde Bay Kemal’in ekibi. Türkiye’yi Suriyelileştirmek için yalan yanlış bilgiler üzerinden zehirli dilleriyle insanımızı kışkırtanları gördük. Bunların en başında da CHP vardı'' dedi. 

''CHP bir Truva atı misali...''

''Esasında bu zihniyet, en büyük zararı insanımızın ufkunu ve umutlarını karartarak siyaset müessesesine veriyor'' diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

''Daha önceki antidemokratik müdahalelerde olduğu gibi CHP bir Truva atı misali siyaset kurumunu içerden çökertmeye çalışıyor. CHP nasıl 27 Mayıs’a giden yolu yalan ve provokasyonlarıyla döşemişse bugün de aynısını nefret siyasetiyle yapıyor. Son dönemde yürütülen yalan, çarpıtma ve iftira kampanyalarının amacı 2023’e giden süreçte siyaset dışı aktörlere alan açmaktır. İktidar yüzü göremeyen, son 20 senedir girdiği tüm seçimleri kaybeden CHP, milletten yediği tokatın acısıyla ateşi kendisini de yakacak tehlikeli bir oyun oynuyor. CHP’ye kimlerin akıldanelik yaptığını, bu karanlık senaryoyu kimlerin yazdığını, kendi belediye başkanları dahil birçok CHP’li ikrar ediyor.”

Erdoğan, partili kadınlar ve gençlerden çok çalışmalarını, kapısı çalınmadık ev bırakmamalarını istedi. 

''Meral Hanım, sen Gezicilerle berabersin''

Erdoğan, şöyle konuştu:

''Birileri Boraltan Köprüsü’nde olduğu gibi bu ülkeye sığınanları katillerine teslim etmenin hesabını yaparken biz, insanlığımızın gereği olarak mazlum ve mağdurlara sahip çıkıyoruz. Birileri Bizans benzetmeleriyle yeni fitnelerin, yeni senaryolar peşinde koşarken biz, 84 milyonun kardeşliğini, birlik ve beraberliğini savunuyoruz. Ne diyor Meral Hanım? Bizans’ı kalkıp fethetmiş. Kim? Şu anda İstanbul’un belediye başkanı. Biz, İstanbul’da şunu görmedik mi, ‘Zulüm 1453’te başladı’ diye duvarlara yazanları... Meral Hanım nasıl savunuyorsun? Nasıl onlarla beraber aynı yola giriyorsun? Bizans olayını bu şekle dönüştüren ve ‘Zulüm 1453’te başladı’ ifadesini kullananlarla beraber nasıl oluyorsun? Dolmabahçe Sarayı’nın makam olarak kullandığım yerde, tam karşı duvarına ‘Zulüm 1453’te başladı’ diye yazan Gezicilerdi. Meral Hanım işte sen bu Gezicilerle berabersin, yolun açık olsun. Gençler, biz yolumuzu iyi belirledik ve bizim yolumuz, onların gittiği yol değil. ‘Ya Bizans’ı alırım ya Bizans beni alır.’ Bu akide bizimdir bizim, onların değil. Biz bunu, Ayasofya’nın açılışıyla ispat ettik. ''

''Tevazu ve samimiyet...''

Erdoğan, Rize programı kapsamında yapılan açılışları anlattığı konuşmasında, terör örgütlerine karşı verilen mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceklerini söyledi. 

Vatandaşların dert, tasa ve sevincinin paylaşılması gerektiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: “Bize oy versin vermesin, sıkıntıya düşen her vatandaşımızın imdadına ilk önce AK Partili kadrolar koşmalıdır. Hasta mı? İmdadına biz yetişeceğiz. Düşkün mü? İmdadına biz yetişeceğiz. Darda mı kaldı? İmdadına biz yetişeceğiz. Elhamdülillah imkanlar var mı? Var, o zaman her hepsinin yanında biz duracağız. Tevazu, gayret ve samimiyetin aşamayacağı hiçbir engel yoktur. Yeter ki biz çalışalım, koşalım, gayret gösterelim. Yeter ki biz millete hizmet vermekten, millete olan hizmet sevdamızdan taviz vermeyelim.'' 

Kaynak: Ajans Bizim