SİYASET
Giriş Tarihi : 13-02-2021 15:05   Güncelleme : 22-02-2021 17:10

"Çin Ruhsuzdur, Zalimdir"

YDP Lideri Emanullah Gündüz, Doğu Türküstan'da yaşanan Çin zulmüne dikkat çekti.

Yeni Dünya Partisi (YDP) Lideri Emanullah Gündüz, "Doğu Türkistan'da Çin zulmü var! Çin ruhsuzdur zalimdir! Türkiye'deki Doğu Türkistanlılara vatandaşlık verilmelidir!"

Yeni Dünya Partisi Lideri Emanullah Gündüz, yaptığı açıklamada Çin zulmünü Komünist Çin'in zalimliklerini anlatarak, Doğu Türkistan'da yapılan zulmün sebebini de açıkladı. 

Genç Lider Gündüz'ün yaptığı konuşma özet olarak şu şekilde arşivdeki yerini aldı: "Çin tarih boyunca Türklerle savaşmış ve en çok Türklerden korkmaktadır. Çin seddi Çinlilerin yaptığı aslında bir Türk eseridir! Türk korkusu Çin'e o eşsiz Seddi yaptırmıştır. Kürşat baskını Çinliler için bir tarihsel travmadır ve etkisi halen devam etmektedir. Çin ABD yerine Dünyanın süper gücü olma yolunda ilerlemektedir. Tüm Dünya gibi Çin'de bu yükselişe dur diyecek milletin sadece Türkler olduğunu bilmektedir. Çin Doğu Türkistan'da soydaş ve dindaşlarımızı eğitim kampları adı altında İşkence ve asimilasyon kamplarında zorla tutmakta ve zihnen ruhen onları Çinli robotlar haline getirmeye çalışmaktadır. Çinliler Uygur Türklerine zulüm etmekteler! İnsan hakları ihlalleri yapmaktalar! Çin hayranı Komünist Doğu Perinçek Eğitim kampı yalanına inanabilir ama biz inanmayız! Çin'de zulüm var bu açık bir gerçektir ancak zaman zaman bu konunun gündemi işgal etmesi ABD hilesidir! ABD'den uzaklaştığımız veya sorun yaşadığımız her dönem Doğu Türkistan konusu ABD eliyle gündemimizi işgal etmektedir. Çin'inin zulmünü göremeyecek kadar vicdansız değiliz! ABD'nin hinliğini görmeyecek kadar akılsız değiliz! Her durumun ve gerçeğin farkındayız. Doğu Türkistan ile aramızda çok uzak fiziki mesafe olsa bile mazlum Doğu Türkistanlı müslümanlar ile yüreğimiz birliktedir ve kalplerimiz birlikte atmaktadır. Türkiye'deki tüm Doğu Türkistanlı kardeşlerimize vatandaşlık verilerek Çin'e ve ABD'ye en güzel cevap verilmelidir!"