GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-01-2021 16:18   Güncelleme : 09-02-2021 17:04

Çocuk Gelinler Konuşuldu.

Diyarbakır’da toplanan TDP Kadın Kolları üyeleri, çocuk gelinlerin ve kadınlara yönelik iş istihdamının konusunu istişare etti.

Çocuk Gelinler Konuşuldu.

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Kadın Kolları Genel Başkanı Canan Ceylan, Diyarbakır İl Kadın Kolları üyeleri ile bir araya geldi. Diyarbakır’da gerçekleşen TDP Kadın Kolları toplantısına Kadın Kolları Genel Başkanı Canan Ceylan’ın yanı sıra, Diyarbakır İl Başkan Yardımcısı ve Kadın Kolları Başkanı Serap Turgut ile partili kadınlar katıldı.

“Kadınlara İş İstihdamı Sağlanacak”

Parti binasında gerçekleştirilen toplantı yaklaşık 2 saat sürerken, Diyarbakır’da kadınların yaşadığı sıkıntılar, çözüm yolları ve Türkiye Değişim Partisi’nin kadınlar için yapacağı projeler konuşuldu. Konu ile ilgili olarak açıklamada bulunan Türkiye Değişim Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Canan Ceylan, “Partimize gönül vermiş Diyarbakırlı kadınlar ile bir araya geldik. Kendileriyle Diyarbakır’da yaşayan kadınlar için ailelerine destek olmak amacıyla iş istihdamı sağlanması ile ilgili yapılacak projelerimizi istişare ettik. Bunun yanı sıra bölgede ciddi oranda yaşanan kadına şiddet konusunu görüştük, bunun önlenmesi konusunda partimizin neler yapabileceğine ve çözüm yolları konusunda tartışarak fikir alışverişinde bulunduk” dedi.

“Çocuk Gelinler Konusu Konuşuldu”

Toplantıda, bölgenin kanayan yarası haline gelen ve çoğu zaman ülkenin gündem konusu olan çocuk gelinler hakkında da kadınlarla konuştuklarını belirten Başkan Ceylan, “Çocuk gelinler konusu bizim için çok önemli. Çözüm önerileri konusunda parti olarak projelerimiz var. Biz bölgenin kanayan yarası haline gelen çocuk gelinler konusunu sürekli olarak konuşuyoruz ve çözüm yolları için projeler üretiyoruz. Bu konuyu da Diyarbakırlı değişimin kadınlarıyla konuştuk fikir alışverişinde bulunduk” diye konuştu.

“Diyarbakır Değişim Kadınlara Ağırlık Verecek”

Türkiye Değişim Partisi’nin kadınlara ağırlık verdiğini ve bu sebeple Diyarbakır’daki tüm kadınlara ulaşacaklarını belirten Türkiye Değişim Partisi Diyarbakır İl Başkan Yardımcısı ve Kadın Kolları Başkanı Serap Turgut ise, “Sayın Genel Başkanımız Mustafa Sarıgül ve Kadın Kolları Genel Başkanımız Sayın Canan Ceylan parti olarak özellikle kadınlara ulaşmamızı ve sorunlarına ortak olmamızı her fırsatta dile getiriyor. Biz de TDP Diyarbakır Kadın Kolları Başkanlığı olarak şehrimizdeki tüm kadınlarımıza ulaşarak partimizin çalışmaları hakkında bilgilendireceğiz. Değişimin kadınları olarak ilk toplantımızı Türkiye Değişim Partisi Kadın Kolları Genel Başkanımız Sayın Canan Ceylan başkanlığında gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadık. İnşallah değişimin kadınları olarak iktidara geleceğiz” dedi.