YEREL
Giriş Tarihi : 30-03-2021 11:40   Güncelleme : 30-03-2021 11:40

Çocuklar Semt Sahası İstiyor

Adıyaman’da Cumhuriyet Mahallesi gençleri ve çocukları yetkililerden mahallelerine semt sahası yapılmasını istiyor.

Çocuklar Semt Sahası İstiyor

Adıyaman’da yapımı devam eden “15 mahalleye 15 sentetik çim sahası” projesi içerisinde olmadıklarını fark eden Cumhuriyet Mahalleli çocuklar ve gençleri mahalle muhtarıyla birlikte basın açıklaması düzenledi.

Ailelerinde katıldığı basın açıklamasında Adıyaman’da nüfus yoğunluğu oldukça fazla olan Cumhuriyet Mahallesi’ne sentetik çim yapılması konusunda yetkililere seslenildi.

“Yetkililer Gençlerin ve Çocuklarımızın Sesine Kulak Versinler”

Aileler ve gençler adına basın açıklaması yapan Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Abdurrahim Aydın, “Adıyaman’da ‘15 mahalleye yapılan sentetik çim sahası’ projesi kapsamında birçok mahalleye saha yapılıyor. Nedense bizim mahallede yapılmıyor. “Cumhuriyet Mahallesi gençleri aileleriyle birlikte muhtarlığa gelerek kendi mahallerine sentetik çim sahası yapılmasını talep ettiler. Adıyaman’ın en büyük mahalleri arasında yer alan Cumhuriyet Mahallesi’nde semt sahası yoktur. Gençlerimiz, çocuklarımız sokaklarda futbol oynamak zorunda kalıyor. Bu durum çeşitli sıkıntılara neden oluyor. Ayrıca bu durum gerek trafik kazalarına gerekse vatandaşların rahatsızlık duymasına neden oluyor. Bu nedenle Cumhuriyet Mahallesi’ne bir semt sahasının yapılmasını istiyoruz. Yetkililer gençlerin ve çocuklarımızın sesine kulak versinler” dedi.

“Başkanım Mahallemize Semt Sahası İstiyoruz”

Mahallerine semt sahası yapılması için Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç’a seslenen bir çocuk ise; “Mahallemizde yaşlılar ve hastalar çok fazla olduğu için futbol oynayamıyoruz. Sokakta futbol oynadığımız zaman yaşlı amcalar ve teyzeler bize kızıyorlar. Cumhuriyet Mahallemizde semt sahası olmadığı için futbol oynayamıyoruz. Buradan Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç’a sesleniyoruz. Başkanım mahallemize semt sahası istiyoruz” diye konuştu.

Haber: Habibe Uçar