SİYASET
Giriş Tarihi : 02-12-2020 13:57   Güncelleme : 11-12-2020 11:30

Çok Sert Açıklamlar; "İradelerini Holdinglere Satanlar”

Yeni Dünya Partisi (YDP) Lideri Emanullah Gündüz, gündemle ilgili yaptığı açıklamada; “İradelerini holdinglere satanlar, ‘Ordu satılmış’ diyorlar.”

Çok Sert Açıklamlar;

Açıklamasında çok sert cümleler kuran YDP Lideri Emanullah Gündüz, Katar’ın, şuan ülkemize muhalefetten daha faydalı, hatta milletimiz için CHP'den daha hayırlı olduğunu belirterek, Katar'ı daha fazla yatırım yapmaya davet etti. Cümlesinin devamında, “Holdinglere satılmışlar, 'Ordu satılmış' diyorlar" ifadelerini kullanan Gündüz, Katar-Türkiye ilişkilerine değinerek, muhalefetin Katar'a karşı çıkma sebebini şu şekilde anlattı:  

"Katar Türkiye ile gönülden dostluk ilişkisi içinde olan bir devlettir. Katar emirinin büyük dedesi Muhammed Es-Sani Osmanlı’yı bölgesine davet edip yönetimi Osmanlı’ya vermiştir. Tarihi bilmeyenler bugün yaşananları anlayamazlar. Birkaç yıl önce Suudi ve Birleşik Arap Emirlikleri Katar emirine darbe girişiminde bulundular ama Türkiye Katar'da olan askeri üssü ile darbeye engel oldu ve mevcut Katar yönetimi Türkiye sayesinde şuan yönetimde. Tüm bu sebeplerle Katar'ın Türkiye'ye dostluk içinde yatırım yapması çok doğal. Katar dünyanın en büyük yatırımcı ülkelerinden 1 ve Türkiye o listede 17. Sırada. O listede en üstte olmamız lazım. Katar'ı ülkemize daha fazla yatırım yapmaya davet ediyoruz. Muhalefet daha doğrusu CHP ve Kılıçdaroğlu Koç holding tarafından yönlendirildiği için ve Katar Koç'ların tekelini kırdığı için muhalefet Koç'ların borazanlığını yapıp Katar'a kin kusarak, Katar üzerinden iktidarı hedef almaktadır. Tank Palet ihalesini BMC değil Koç alsaydı ne Katar ne de Tank Palet asla gündeme gelemezdi. İradelerini holdinglere satanlar ‘Ordu satılmış’ diyorlar."