GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-11-2020 11:15   Güncelleme : 26-11-2020 12:21

Corona Virüste Son Durum.

Adıyaman’da Haber Gazetesi imtiyaz sahibi Fatih Karakuş, gazete ekibiyle birlikte Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar’ı ziyaret ederek, bilgi alışverişinde bulundu.

Corona Virüste Son Durum.

Gazetenin İmtiyaz Sahibi Fatih Karakuş, Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ömer Karakuş ve yazarları Kerim Baydak, Bilal Karadağ ile Talip Güneş, Vali Mahmut Çuhadar’ı ziyaretinde gündeme ilişkin konularda bilgi aldı.

“Adıyaman’ın Kalkınması Noktasında Önemli Haberlere İmza Attık”

Adıyaman’a kazandırmış oldukları gazetenin misyonu hakkında Vali Mahmut Çuhadar’a bilgi veren Fatih Karakuş; “Gazetemizin ilk sayısından itibaren ilimizde kamuoyunun bilgilenmesi için yoğun bir çalışma içerisine girmiş bulunmaktayız. Kurumumuz ilimizdeki bütün kamu kurumları ve vatandaşlarımız arasında köprü vazifesini yerine getirmektedir. Devletimizin bütün hizmetlerini ve çalışmalarını en hızlı bir şekilde okuyucularımıza ulaştırmak adına yoğun bir çaba içerisindeyiz. Gazetemizin ilk sayısından itibaren Adıyaman’ın kalkınması noktasında önemli haberlere imza attık. Aynı zamanda köşe yazarlarımızda Adıyaman’ın gelişmesi için önemli konuları köşelerinde işlemekteler. Zaten gazetecilik mesleği, vatandaşlar ile yetkililer arasında köprü vazifesi gören önemli bir görevdir. Bunun bilincinde olmamız hasebiyle, işimizi en iyi şekilde yapmanın azmi içerisinde olacağız. Ayrıca gazetemiz renkli bir baskı ile okuyucularımızın karşısında çıkarken, ilimizde en çok yazarın olduğu gazetede bizim gazetemizdir. Her sayfamızda farklı tarzda köşe yazıları mevcuttur. Kültür, sanat, şiir, biyografi, dini yazılar ve güncel yazılar olmak üzere köşe yazarlarımızın yazmış oldukları yazılar okuyucularımız tarafından yoğun bir şekilde ilgi göstermektedir. Bunun yanı sıra Adıyaman’ın bütün çevre illerindeki yetkililere gazetemizi PTT aracılığıyla göndermekteyiz. Sadece bölgemiz değil Türkiye’nin birçok iline de gazetemizi gönderiyoruz. Bütün TV kanallarına, Adıyaman’ı il dışında temsil eden bütün STK’lara da gazetemizi göndermekteyiz. Amacımız haberlerimizle ve yazarlarımızın yazılarıyla okuyucularımızı buluşturmaktır” dedi.

“Halkımızın Sağlığı İçin Kurumlarımızdaki Personellerimiz Gece Gündüz Demeden Çalışmaktadırlar”

Adıyaman’da Haber Gazetemizin yetkililerinin ve yazarlarının ziyaretinden dolayı memnuniyetini dile getiren Vali Mahmut Çuhadar; “Öncelikle gazetenizin yayın hayatında başarılar dilerim. Gazetenizin yetkili ve yazarlarının ziyaretinden dolayı çok teşekkür ederim. İçinde bulunduğumuz pandemi süresi boyunca basınımızın sesimizi kamuoyunu duyurma noktasında önemli bir görev üstlendiğini çok iyi biliyoruz. Günümüzde vatandaşlarımıza en hızlı ulaşmanın yolu basın aracılığıyla gerçekleşmektedir. Basımızda yapmış olduğumuz açıklamaları hızlı bir şekilde kamuoyuna duyurmaktadır. Covid 19’la mücadele kapsamında bütün kamu kurumlarımızla seferber olmuş durumdayız. Halkımızın sağlığı için kurumlarımızdaki personellerimiz gece gündüz demeden çalışmaktadırlar. Ancak vatandaşlarımızın virüsle mücadele konusunda biraz daha dikkat etmesi gereken konular var. Bu konuların başında maske ve sosyal mesafe kuralları gelmektedir. Evlerinden dışarıya çıkan bütün vatandaşlarımızın mutlaka maskelerini takmaları ve sosyal mesafe kurallarına uymaları gerekmektedir. Tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de kurallara uymayan kişilere yönelik cezaları uygulamaktayız. Çünkü bizler halkımızın sağlığı için bütün kurumlarımızla Covid 19 virüsüyle mücadele ediyoruz. Halkımızın da almış olduğumuz kararlara uymasını gerektiğini hatırlatmak isterim. Eğer toplum olarak alınan kararlara uyulmuş olunsa kesinlik salgının yayılma şansı olmayacaktır. O sebeple bütün herkesin virüsle mücadele kapsamında alınan kararlara riayet etmesi gerektiğini hatırlatıyorum” şeklinde konuştu.

Haber: Fatma Karakuş