GÜNDEM
Giriş Tarihi : 29-04-2022 11:13

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Umre Yaptı

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, umre ziyaretinden bir fotoğrafı "hayırlı olsun" mesajıyla sosyal medyan paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Umre Yaptı

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz Al Suud'un resmi davetlisi olarak bu ülkeye giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, umre yaptı. 

Erdoğan'un umre ziyareti, Esenler Belediye Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu'nun sosyal medya paylaşımında yer aldı. 

Göksu, Erdoğan'ın umre ziyaretine ilişkin bir fotoğrafı "Umreniz mebrur (hayırlı) olsun" ifadesiyle paylaştı. Erdoğan'a, heyette yer alan bazı bakan ve görevlilerin de eşlik ettiği görülüyor.  

"Yeni bir dönem"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ziyareti kapsamında Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman ile de bir görüşme yaptı. 

Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda da şunlara yer verdi:

"Hâdimü’l Haremeyn’in daveti üzerine Suudi Arabistan’a bir ziyaret gerçekleştirdik.

Tarihî, kültürel, beşerî bağlara sahip iki kardeş ülke olarak aramızdaki her türlü siyasi, askerî, ekonomik ilişkilerin artırılması ve yeni bir dönemin başlaması için gayret içerisindeyiz. Körfez Bölgesi’ndeki kardeşlerimizin istikrarına ve güvenliğine kendi istikrar ve güvenliğimiz kadar önem verdiğimizi her vesileyle ifade ediyoruz.

Terörün her türlüsüne karşı olduğumuzun ve bölgemizdeki ülkelerle teröre karşı işbirliğine verdiğimiz önemin altını çiziyoruz. İlişkilerimizi her alanda geçmiştekinin de ötesine taşıyacağımıza inanıyorum.

Rabbimizin rahmet, mağfiret ve şefkatinin gönülleri kuşattığı mübarek Ramazan ayındaki bu seyahatimiz, dost ve kardeş Suudi Arabistan’la yeni bir dönemin kapılarını aralayacaktır."

Heyettekiler  

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a eşi Emine Erdoğan, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Ticaret Bakanı Mehmet Muş eşlik ediyor. 

Heyette AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, MİT Başkanı Hakan Fidan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Sözcü İbrahim Kalın ile öteki görevliler yer alıyor.  

Erdoğan ve beraberindekiler bugün Türkiye'ye dönecek. 

Kaynak: Ajans Bizim

Bilal KaradağBilal Karadağ