GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-11-2020 16:25   Güncelleme : 17-11-2020 10:05

Dağtekin’den ’10 Kasım’ Mesajı

AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 82. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Dağtekin’den ’10 Kasım’ Mesajı

Mesajında Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının yıldönümünde bir kere daha şükranla andıklarını belirten Başkan Dağtekin, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da ifade ettiği gibi büyük şahsiyetler yas tutularak değil, fikirleriyle, eserleriyle, fedakâr gayretleriyle anılırlar. Bizler de millet olarak, vefatının 82’inci yılında Atatürk'ü, İstiklal Savaşımızın başkumandanı, bağımsızlığımızın sembolü ve Cumhuriyetimizin kurucusu olarak rahmetle anıyoruz” dedi.

Açıklamasının devamında 10 Kasım 1938'in bir devrin sonu olmadığını, Gazi Mustafa Kemal’in miras bıraktığı Cumhuriyetin her yönüyle abad edilmesi için yeni bir dönemin başlangıcı olduğuna vurgu yapan Dağtekin “Gazi Mustafa Kemal de, bu şuurla 'Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır' demiştir. Dolayısıyla, Atatürk'ün aziz hatırasına sahip çıkmak, onun 'en büyük eserim' dediği Cumhuriyetimizi, daha güçlü, daha demokratik daha kalkınmış hale getirmek; onun kendi deyimiyle 'muasır medeniyet seviyesinin üzerine' çıkarmakla mümkün olacaktır” ifadelerini kullandı.

Türkiye Cumhuriyetinin bugün kuruluş idealine uygun olarak özgür ve müreffeh dünyanın güçlü bir ülkesi, bölgesinde ve dünyada barışın öncüsü, medeni milletler camiasının saygın bir ülkesi haline geldiğini kaydeden Dağtekin, “Gazi Mustafa Kemal'in kurduğu ve gençlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi tam bağımsız olarak ilelebet muhafaza etmek, sürekli daha ileriye taşımak için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ve 2023 hedeflerimize  'tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet' ilkesi etrafında birleşerek ilerliyoruz. Son 18 yılda ise her alanda hayata geçirdiğimiz kapsamlı reformlarla, devleti milletimizle buluşturan  politikalar bunun en güzel örnekleridir. Ayrıca kahraman milletimiz de, 15 Temmuz ihaneti karşısında sergilediği asil direnişle, ülkemizin bu kazanımlarını canı pahasına muhafaza edeceğini tüm dünyaya ilan etmiştir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da, Türkiye'nin istikrar ve güven içinde büyümesi, demokrasimizin standartlarının yükselmesi ve Gazi Mustafa Kemal'in 'en büyük eserim' dediği Cumhuriyetimizin güçlenmesi için yılmadan, yorulmadan çalışmayı sürdüreceğiz. Bu düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarına bir kez daha Allah'tan rahmet diliyor, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi ve tüm ecdadımızı şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun” diye konuştu.