YEREL
Giriş Tarihi : 05-03-2021 10:58   Güncelleme : 08-03-2021 11:08

“Dereleri Estetik Görünüme Kavuşturacağız”

Başkan Kılınç, Adıyaman'daki derelerin ıslahı için Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Kadir Kandemir ile bir araya gelerek, projeler hakkında istişarelerde bulundu.

“Dereleri Estetik Görünüme Kavuşturacağız”

Şehir merkezinde bulunan derelerin ıslahı için geçtiğimiz hafta Ankara’da çeşitli temaslarda bulunan Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Kadir Kandemir ile bir araya gelerek, projeler hakkında istişarelerde bulundu.

Adıyaman’ı her alanda geliştirmek için gayretle çalışan Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’ın şimdi ki hedefi ise şehir merkezindeki dereleri halkın en güzel şekilde kullanabilecekleri alanlar haline getirmek oldu.

İl merkezindeki derelerin ıslah edilerek estetik bir görünüme kavuşturulması için Ankara’da gerçekleştirdiği görüşmelerden sonra ilgili kurumların Adıyaman’daki yetkilileriyle dereleri birlikte gezip incelemelerde bulunan Başkan Kılınç, konu ile ilgili görüş alışverişinde bulunmak için Çevre ve Şehircilik Adıyaman İl Müdürü Kadir Kandemir’i makamında ağırladı.

Ziyaret sonunda kısa bir bilgi veren Başkan Kılınç, “İlimizde koku ve kirlilik oluşturan Abo Paşa, Çırçır ve Çimen Kümeevler derelerinin ıslahı için başlattığımız çalışmalar devam ediyor. Konu ile ilgili görüş alışverişinde bulunmak için bugün Çevre ve Şehircilik İl Müdürümüz Kadir Kandemir beyi ağırladık. İnşallah el birliğiyle hem çevresel hem de estetiksel açıdan önemli olan bu projeyi tamamlayarak, ilimizin önemli bir sorununa daha neşter vurmuş oluruz” diye konuştu.