YEREL
Giriş Tarihi : 24-01-2022 19:28   Güncelleme : 24-01-2022 19:28

“Devletimiz Kimsesizlerin Kimsesidir”

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar; “Devletimiz kimsesizlerin kimsesidir.”

 “Devletimiz Kimsesizlerin Kimsesidir”

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı kuruluşları ziyaret etti.

Vali Mahmut Çuhadar Adıyaman Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne Bağlı Çocuk Evleri Sitesi, Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi ve Özel Yuvamız Bakım Merkezi’ni ziyaret ederek, çeşitli temaslarda bulundu.

Adıyaman Çocuk Evleri Sitesi, Safvan Çocuk Evleri Sitesi ile Bakım, Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’nde kalan çocukları ziyaret eden Vali Mahmut Çuhadar, burada kalan çocukların karne heyecanına ortak oldu. Daha sonra Özel Yuvamız Bakım Merkezi’nde kalan bakıma muhtaç yaşlılar ve Zihinsel Engelli Çocuklarla bir araya geldi.

Vali Çuhadar yaptığı açıklamada; “Devletimiz Kimsesizlerin kimsesidir. Kış Mevsiminin etkisini iyice hissettirdiği bugünlerde ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ düsturuyla ilimizde bulunan bütün kesimlerin yanında oluyoruz. Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’müzde koruma ve bakımını gerçekleştirdiğimiz çocuklarımızın karne heyecanlarına ortak olduk. Akademik durumları hakkında bilgi aldık. Özel Yuvamız Bakım Merkezi’nde bulunan bakıma muhtaç yaşlılarımız ve engelli çocuklarımızı yerinde ziyaret ettik. Zorlu hava koşullarında oluşabilecek erişilebilirlik ve ulaşım aksaklıklarının giderilmesi için talimatta bulunduk. Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’müze çocuklarımıza ve bakıma muhtaç yaşlılar ile zihinsel engelli çocuklarımıza sıcak aile ortamı sundukları için teşekkür ediyoruz” dedi.

İl Müdürü Çelik’ de “Attığımız her adımda yanımızda olan, bilgi ve tecrübesiyle bizlere rehberlik eden Valimiz Sayın Mahmut Çuhadar’a kuruluşlarımıza yaptığı ziyaret ve verdiği desteklerden dolayı şükranlarımı sunuyorum” dedi. 

 

Bilal KaradağBilal Karadağ