KUTLAMA
Giriş Tarihi : 19-10-2021 13:31   Güncelleme : 19-10-2021 13:34

“Devletimizin Gözü, Milletimizin Kulağıdır”

AK Parti Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Av. Mustafa Alkayış, 19 Ekim “Muhtarlar Günü” dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

“Devletimizin Gözü, Milletimizin Kulağıdır”

Başkan Alkayış mesajında, muhtarlar devletin gözü, milletin kulağı olduğuna vurgu yaparak; “Mahallelerimiz ve köylerimiz için özveriyle çalışan, çalınmadık kapı, gidilmedik ocak, alınmadık gönül bırakmamak gibi öncelikleri olan muhtarlarımızın, devletimizin varlığı ve bekasının da odak noktası olduğu unutulmamalıdır.

Muhtarlarımız, devletimizin gören ve gözeten gözü, aziz milletimizin derdini, elemini işiten kulağı, milletimize uzanan şefkat eli, insanımızın tasa ve sevincinde arkasında dağ misali duranıdır. Muhtarlık müessesesi, kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup, yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliği olduğu aşikârdır. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Muhtarlarımız, bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel ihtiyaçlarından biri olan katılımcılığın sağlanmasında, önemli bir görevi yerine getirmektedirler. Demokrasi zincirimizin ilk halkasını oluşturan milletimizin tercihine, teveccühüne, itimadına mazhar olan halkımızın bizzat seçtiği muhtarlarımızın 19 Ekim ‘Muhtarlar Günü'nü kutluyor, kendilerine sağlıklı ve mutlu bir çalışma hayatı diliyorum” ifadelerini kullandı.