SİYASET
Giriş Tarihi : 10-02-2021 19:53   Güncelleme : 12-02-2021 16:13

Diyarbakır Annelerine Destek

Yeni Dünya Partisi (YDP) Lideri Emanullah Gündüz, Diyarbakır annelerine yönelik destek açıklamasında bulundu.

Diyarbakır Annelerine Destek

Yeni Dünya Partisi Lideri Emanullah GÜNDÜZ, "Zafer Diyarbakır annelerinin olacaktır, zafer PKK'ya karşı duran Kürtlerin olacaktır." 

Yeni Dünya Partisi Lideri Emanullah GÜNDÜZ yaptığı açıklamada Diyarbakır annelerine desteklerini ve saygılarını belirterek Diyarbakır annelerine destek olunması gerektiğini vurguladı. 

Genç Lider GÜNDÜZ'ün sözleri özet olarak şu şekilde kayıtlara geçti: "Kahraman Hacire Akar'ın HDPKK'ya karşı başlatmış olduğu cesurca mücadele ile 200 aile evlat nöbetlerine başlamış ve 23 aile evlatlarına kavuşmuşlardır. Diyarbakır annelerinin cesurca ve fedakarlık dolu duruşu tarihte yerini alacaktır. İngilizlere karşı başlattığı özgürlük mücadelesi ile tarihte 'Cesur Yürek' olarak yerini alan İskoç William Wallece gibi Diyarbakır anneleri de cesur yürekli Kürt  anneler olarak tarihte yer alacaklardır. Diyarbakır annelerini destekliyoruz, saygılarımızı iletiyoruz. Her kediye köpeğe ağaca ağlayan ve onlar için ortalığı dağıtan sözüm ona solcuların Diyarbakır annelerine destek olmamaları manidardır! Mazlum-Der ve diğer insan hakları örgütlerinin Diyarbakır annelerine destek olmamaları üzücüdür! Diyarbakır annelerinin bu duruşu PKK'nın artık bittiğinin göstergesidir. Zafer PKK'ya karşı duran Kürtlerin olacaktır! Zafer Diyarbakır annelerinin olacaktır! Zafer Türkiye'mizin olacaktır! Fotomesajdaki işaret terör örgütün işareti değildir. Evrensel zafer işaretidir."