SİYASET
Giriş Tarihi : 15-11-2021 15:02   Güncelleme : 15-11-2021 15:02

“Dolar Yükseldikçe Muhalefet Alçalıyor”

Yeni Dünya Partisi (YDP) Lideri Emanullah Gündüz, yükselen dolar kuru ile ilgili açıklama yaparak, muhalefete yüklendi.

“Dolar Yükseldikçe Muhalefet Alçalıyor”

Dolar yükseldikçe muhalefetin alçaldığını söyleyen YDP Lideri Gündüz, bu noktada kamuoyuna yönelik bazı tavsiyelerde bulundu. Genç Lider Gündüz, “Doların yükselişi sebebiyle topluma korku ve endişe pompalayan kalpazan siyasetçilere aldırmayın. Dolar zamanla düşer, olumlu olmak, çözüm sunmak lazım” dedi.  

Bu durumun geçici olduğunu, doların düşeceğini, muhalefetin korku, endişe pompalamasına aldanmamak gerektiğini kaydeden Gündüz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Genç Lider Gündüz şu şekilde konuştu: “Siyaset sorun çözme işidir, siyasetçi çözümden yana olmalı yapıcı olmalı ama ülkemizde yozlaşmış siyaset ve özellikle yozlaşmış muhalefet bu anlayışa sahip değil. Muhalefet sorundan besleniyor ve ne yazık ki sorunu derinleştirmek için çabalıyor. Milli bir mesele olan ekonomik durum paramızın değeri alım gücü ve emeğimiz ne yazık ki muhalefet için önemli değil. Dolar yükseldikçe muhalefet alçalıyor. Bu durumu fırsat bilip topluma korku endişe kaygı ve olumsuzluk pompalıyorlar, bu siyasi kalpazanlara aldanmamak lazım. Dolar üç kuruşa düşer ama bu madrabazlar hep üç kuruş etmezde kalır. Doların yükselişi geçicidir, dolar elbet düşer, bunun için çabalamak çözümden yana olmak lazım. Eski bir iktidar artığı siyasetçi ‘Kaygılıyım, endişeliyim, üzgünüm, korkuyorum diyerek topluma olumsuz yönlendirme yapmakta ve ‘on yıl önce böyle değildi’ diyerek kendine pay çıkarıp kendini pazarlamaktadır. Dünya ve Türkiye on yıl öncesinin şartlarında değil ki bunu göremeyecek kadar siyasi hırs kişiyi böyle acınası yapar. Doların yükselişinden hepimiz rahatsızız ama bunu milli şuurla çözmeye çabalıyoruz ve bunu iktidarı düşürme aracı olarak kullanmıyoruz. İktidar daha cesur olmalı ve bu duruma dur demeli bu sorunu çözmeli.”