YEREL
Giriş Tarihi : 29-06-2021 17:41   Güncelleme : 29-06-2021 17:41

Ecdat Mirası Eserler Korunacak

Adıyaman Belediyesi, şehir merkezindeki ecdat mirası eserlerin korunarak gelecek nesillere aktarılması için sağlam adımlar atmaya devam ediyor.

Ecdat Mirası Eserler Korunacak

Çeşitli incelemelerde bulunmak ve görüşmeler gerçekleştirmek amacıyla Adıyaman’a gelen Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Erol Ökten, Vakıflar Genel Müdürlüğü Yatırım ve Emlak Daire Başkanı Alper İnan ve Vakıflar Bölge Müdürü Mehmet Ali Palalı, Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’ı ziyaret etti.

Ziyarette kısa bir değerlendirmede bulunan ve Vakıflar Genel Müdürlüğü yetkililerini Adıyaman’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Kılınç, heyet ile birlikte Paşa Hamamı ve restorasyon çalışmaları devam eden vakıf eserleri başta olmak üzere şehir merkezindeki tüm eserlerin korunarak gelecek nesillere ulaştırılması amacıyla bir toplantı gerçekleştirdiklerini söyledi.

Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Erol Ökten ise yaptığı konuşmada, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından Adıyaman’da sürdürülen çalışmalar hakkında bilgi vererek, misafirperverliğinden ötürü Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’a teşekkür etti.