SON DAKİKA
Giriş Tarihi : 24-12-2021 12:09   Güncelleme : 24-12-2021 12:09

Eczacıya Bıçaklı Saldırı!

Adana'nın merkezi ilçesi Seyhan'da uygun olmayan reçete ve raporla ilaç talebi reddedilen bir kişi eczacıya bıçakla saldırdı.

Eczacıya Bıçaklı Saldırı!

Adana'nın merkezi ilçesi Seyhan'da uygun olmayan reçete ve raporla ilaç talebi reddedilen bir kişi eczacıya bıçakla saldırdı.

Seyhan İlçesinde bulunan Şahin Eczanesi’ne gelen bir kişi şartlara uygun olmayan reçete ve rapor ile ilaç temin etmek istedi. Eczacının olumsuz yanıt vermesi üzerine zanlı bıçakla saldırdı. Saldırı çevredekiler tarafından önlenirken kaçan saldırganın yakalanmasına çalışılıyor.  

Adana Eczacı Odası (ADEO) Başkanı Ö. Mürsel Yalbuzdağ, olaya yaptığı açıklamayla tepki gösterdi. Yalbuzdağ, açıklamasında şunları kaydetti:

“Biz eczacılar eczanelerimizde halk sağlığı adına hizmet veren kurumlarız. Hastaların sağlığına kavuşması için çalışanlarımızla birlikte işlerimizi titizlikle yapıyoruz. Zaman zaman haksız talepte bulunan vatandaşlar istedikleri olmayınca sözlü ve fiziksel saldırılarda bulunuyor. Eczanelerimize zarar veriyor. Bizlerin ve çalışanlarımızın canlarına kastediyorlar. Şahin Eczanesi’nden şartları uygun olmayan reçete ve rapor ile ilaç temin etmek isteyen şahıs, ilaçları alamayınca eczacı ve eczane çalışanlarını tehdit ederek kesici/delici alet ile saldırmıştır. Etraftan gelen insanların müdahalesi sonucu bıçaklı saldırgan kaçarak kayıplara karışmıştır. Çalışanların şikayeti sonucu güvenlik kameralarını izleyen polis kaçan şahsı yakalamak için çalışma başlatmıştır. Biz Eczacı Odası olarak meslektaşımıza ve eczane çalışanlarımıza geçmiş olsun diyor, saldırıyı kınıyor, failin yakalanarak cezalandırılmasını ve sağlıkta şiddetin bir an önce son bulmasını istiyoruz.” 

Kaynak: Ajan Bizim