SON DAKİKA
Giriş Tarihi : 16-12-2021 11:01   Güncelleme : 16-12-2021 11:01

Ekonomide Yeni Atamalar Yapıldı

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda iki bakan yardımcısı değişti.

Ekonomide Yeni Atamalar Yapıldı

Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararına göre, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcıları Şakir Ercan Gül ve Mehmet Hamdi Yıldırım görevden alındı. 

Bakan yardımcılıklarına Mahmut Gürcan ile Yunus Elitaş atandı.

Teşekkür mesajı

AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı olan Mahmut Gürcan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelerle teşekkür etti:

''Sn .Cumhurbaşkanımız @RTErdogan'ın tensipleri, Sn.Bakanımız @NureddinNebati ‘nin teklifleri ile T.C Hazine ve Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine atanmış bulunmaktayım. Milletimize hizmet etme imkanını bizlere tevdi eden Sn. Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı arz ediyorum.''

Diğer bakan yardımcısı Yunus Elitaş ise bakanlıkta görevli. Ailesi Aksaray kökenli olan Yunus Elitaş, Şubat 2019'dan Muhasebat Genel Müdürü olarak görev yapıyor. 

Bu arada, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda Kamu Finansmanı Genel Müdürü Abdullah Bayazıt ile Ekonomik Programlar ve Araştırmalar Genel Müdürü Ahmet Yalçın Yalçınkaya görevden alındı.

BDDK

Öte yandan, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) İkinci Başkanı Yakup Asarkaya ile kurul üyesi Mustafa Balcı yeniden bu göreve getirildi.  Ayrıca Olcay Turan da kurulun yeni üyesi oldu.

Kaynak: Ajans Bizim