ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 20-04-2022 10:23

Emniyetten Operasyonlara Devam

Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, çeşitli suçlara yönelik takip ve operasyonlarını sürdürüyor.

Emniyetten Operasyonlara Devam

Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu, sahte para, kaçakçılık gibi suçlara yönelik istihbarat çalışmalarının yanında, rutin kontrollerini de sürdürüyor.

Derlenen bilgilere göre, Boğazlıyan ilçesinde Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen parada sahtecilik suçu kapsamında yapılan çalışmalarda 21 ayrı suç kaydı bulunan şüpheli Y.G. isimli şahsın ikametinde yapılan aramada kurusıkıdan bozma olduğu değerlendirilen 1 adet tabanca ve tabancaya ait 1 adet şarjör, 5 adet dolu fişek, dijital materyal ele geçirildi. Olayla ilgili tahkikatın devam ettiği bildirildi.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri ise, Sarıkaya’nın Çokumeşme Köyünde sokak satıcılarının yakalanmasına operasyon düzenledi. Operasyonda 3 şahsa suçüstü yapılarak, bir şahsa Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti suçundan, 2 şahsa Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Kullanmak suçundan işlem yapıldı. Yapılan aramalarda, 2,39 gram metamfetamin maddesi ele geçirildi, Sarıkaya Adliyesince A.K. isimli şahıs tutuklanarak cezaevine konuldu. 

Narkotik Suçlarla Mücadele kapsamında son bir hafta içerisinde il genelinde toplam 6 operasyon gerçekleştirildi. Bu operasyonlarda ise, Uyuşturucu İmal ve Ticareti Yapmak Suçu kapsamında 2 şahıs, Uyuşturucu Kullanmak ve Bulundurmak Suçu kapsamında da 8 şahıs hakkında işlem yapıldı, 2 şahıs tutuklandı. Operasyonlarda, 39.25 gram metamfetamin maddesi, 23.71 gram Esrar maddesi, 4 adet Lryca isimli sentetik uyuşturucu hap maddesi, madde kullanmak için payp aparatı ele geçirildi.

Kaynak: Ajans bizim

Bilal KaradağBilal Karadağ