GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-05-2021 18:27   Güncelleme : 11-05-2021 18:27

“Engelli Olmak Kimsenin Tercihi Değildir”

Adıyaman Üniversitesi (ADYÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, “Engelliler Haftası” münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

“Engelli Olmak Kimsenin Tercihi Değildir”

ADYÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut yayımladığı mesajda; “Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve onların hayat standartlarının yükseltilmesi için elimizden geleni yapmalıyız. Engelli olmak asla bir kusur veya eksiklik değildir. Çünkü, engelli olmak kimsenin tercihi değildir.

Bugün sağlıklı bir insan olabiliriz, ancak yarın bizlerin de engelli olmayacağının bir garantisi yoktur. Engelli vatandaşlarımıza yardımcı olmak ve onların sorunlarına çözüm bulmak her şeyden önce bir insanlık görevidir. Devletimiz, engellilerin sosyal hayata katılmaları, eğitim ve iş hayatına katılımları için çalışmalarını sürdürürken, biz de Adıyaman Üniversitesi olarak, engelli öğrenci ve personelimizin hayatlarını kolaylaştırmak için dokunuşlar yapıyoruz. Onların engellerini görmezden gelip, ihtiyaçları olan desteği vererek psikolojik ve sosyal yönden normal bir hayat sürmelerine yardımcı oluyoruz.

Engelliler Haftası dolayısıyla engelli vatandaşlarımıza toplum olarak farkındalığımızın artmasını temenni ediyorum. Engelli vatandaşlarımızın önündeki tüm engellerin kalkması daha mutlu ve sağlıklı bir yaşam standardına kavuşmalarını diliyor, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nı en iyi dileklerimle kutluyorum” ifadelerini kullandı.