GÜNDEM
Giriş Tarihi : 17-05-2022 10:59

Eski Futbolcu Hapis Cezasına Çaptırıldı

Fransa’nın eski millî futbolcularından Tony Vairelles, silahlı şiddet nedeniyle üç yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Eski Futbolcu Hapis Cezasına Çaptırıldı

Lens ve Lyon'un eski futbolcusu, 2011'de Nancy'deki bir gece kulübünden çıkışında meydana gelen bir olayla ilgili olarak üç kardeşiyle birlikte, ateş açmak ve üç güvenlik görevlisini yaralamakla suçlanıyordu.

Tony Vairelles’in avukatı, kararı temyize taşıyacağını bildirdi.

Sekiz kez millî formayı giyen 49 yaşındaki eski forvet oyuncusu, silahlı şiddet uygulamak nedeniyle iki yılı tecilli olmak beş yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Bu karar, savcının istediği cezaya uygun düştü. Savcı da Tony Vairelles’in üç yıl hapse mahkûm edilmesini talep etmişti.

2012'de zaten beş ay tutuklu kalan Tony Vairelles, erken tahliye koşullarından da yararlanarak, bir yılda az bir hapis cezası çekecek.

Tony Vairelles’in kardeşlerinden Fabrice de, iki yılı tecilli beş yıl hapis cezasına çarptırıldı. Diğer kardeşler Jimmy ve Giovan da iki yılı tecilli üçer yıl hapis cezası aldı.

Fabrice, Jimmy ve Giovan, d'Essey-lès-Nancy’de meydana gelen olayda üç güvenlik görevlisine ateş açmak ve yaralamaktan yargılandı.

Üç güvenlik görevlisinden biri tecilli üç, diğer ikisi de tecilli dört ay hapis cezası aldı. Güvenlik görevlileri, cop ve gaz bombası kullanarak toplu şiddet uygulamaktan hüküm giydi.

Kaynak: Ajans Bizim

Bilal KaradağBilal Karadağ