SİYASET
Giriş Tarihi : 30-04-2021 11:59   Güncelleme : 30-04-2021 11:59

Esnafa Acil Yardım Çağrısı

CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, TBMM'de yaptığı konuşmada, kapanma sürecinde esnafın yaşadığı mağduriyetleri meclis gündemine taşıdı.

Esnafa Acil Yardım Çağrısı

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Üyesi ve Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında, kapanma sürecinde esnafın yaşadığı mağduriyetleri meclis gündemine taşıdı.

Kapanma kararının ekonomik destek paketi açıklanmadan yapılmış olmasının esnafı mağdur ettiğini ifade eden Milletvekili Tutdere, yaşanan mağduriyetlerin bir an önce giderilmesi için Cumhurbaşkanı başta olmak üzere, iktidara seslenerek esnaf için acil yardım paketinin açıklaması çağrısında bulundu.

Pandeminin Başından İtibaren Verilen Tüm Emekler, Siyasi Çıkarlar Uğruna Heba Edildi

Milletvekili Tutdere Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında, pandeminin başından itibaren verilen mücadelenin siyasi çıkarlar uğruna iktidar tarafından heba edildiğinin altını çizerek, “İktidar tarafından yönetilemeyen pandemi süreci ve lebalep kongreler sonucu virüs tüm Türkiye'yi âdeta istila etti. Bu süreçte çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybetti. Pandeminin başından bu yana başta sağlık çalışanları olarak, millet olarak vermiş olduğumuz tüm emekler siyaset uğruna heba edildi” ifadelerini kullandı.

İktidarın Beceriksizliğinin Faturasını Yine Milletimiz Canıyla ve Parasıyla Ödeyecek

İktidar, beceriksizliğinin faturasını millete canı ve parasıyla ödettirecek diyen Milletvekili Tutdere, “Kötü yönetimin sonucu olarak on yedi günlük bir kapanma sürecine gireceğiz. Öyle anlaşılıyor ki iktidarın beceriksizliğinin faturasını yine milletimiz canıyla, parasıyla ödeyecek” dedi.

Acil yardım paketinin açıklanması için Cumhurbaşkanı başta olmak üzere iktidara çağrıda bulunan Milletvekili Tutdere, “Buradan Cumhurbaşkanına ve iktidara sesleniyorum: Herhangi bir destek kararı almadan aldığınız kapanma kararı, başta küçük esnaf olmak üzere, gündelik işlerde çalışan milyonlarca kişinin işine, aşına sebep olacaktır. Bu nedenle, esnaf başta olmak üzere, ihtiyaç sahibi tüm insanlar için acilen bir nakdî destek programını açıklayın. Türkiye'yi pandemi döneminde kendi halkına en az yardım eden ülke olma ayıbından çıkarın” ifadelerini kullandı.